Advertising
Yazılım 30 Kasım 2016, 15:34
Windows 10 tasarımı değişecek!

Windows 10 tasarımı değişecek!

Windows 10 işletim sisteminin tasarımının bir sonraki boyuta geçeceği ileri sürüldü. İşte Project NEON adı aşağıda gerçekleştirilecek değişikler.

Büyük Windows 10 güncellemesi duyuruldu!

Microsoft, Windows 10 işletim sistemine gelecek bir sonraki büyük güncellemeyi duyurdu. Creators…

Windows 10, Project NEON ile tasarımsal değişikliğe gidecek

Microsoft son yıllarda Windows işletim sistemi için yeni tasarımlar deniyor. Bunlardan en ses getireni ise bir dönem Metro tasarımı dahilinde Başlat tuşunun kaldırılması olmuştu. Neyse ki şirket, sonra bu kararından döndü ve yeni cins bir Başlat tuşu getirdi.

Son iddialar ise, Microsoft’un Project NEON kod adı aşağı Windows’un evrimini sürdüreceği yönünde. Bu evrimin ise her tarafta aşağıda bir değişiklikten çok bir sonraki adıma geçme olduğu belirtiliyor. Proje ile Windows 10’da görülen tutarsızlıkların ortadan kaldırılması ise şirketin önceliklerinden.

Özellikle, Evrensel Windows Platformu (UWP) geliştiricilerinin kendi menülerini, tatbik çubuklarını, yemek listesi tasarımlarını ve fazlasını oluşturmasının parçalanmış bir arayüze sebep olduğu, Microsoft’un ise bu durumu düzeltecek kurallar koyacağı açıklama ediliyor.

Project NEON adlı yeni tasarım dilinin geliştirme sürecinin bir yıldan pozitif süredir devam ettiği ve RedStone 3 ile birlikte kendini göstereceği bilgisi veriliyor. Yeni tasarım dilinin 2017 sonbaharı itibarıyla ortaya çıkması beklenirken, bu tasarımın gelişiminin 2018’deki Redstore 4’e değin devam edeceği belirtiliyor.

:: Windows 10’un yeni tasarım dilinden beklentileriniz neler?

SDN

Bu yazı senden önce 133 kez okundu.

Yorum Yap