Advertising
Yazılım 28 Kasım 2016, 11:26
Uçakta İnternet 2017'de Mümkün Olacak!

Uçakta İnternet 2017’de Mümkün Olacak!

Avrupa Birliği’ne aza olan ülkelerde 2017 yılı itibariyle uçaklarda internet ve bilgisayar kullanımı mümkün olacak. Uçaklarda internet hizmetinin cep telefonu ve bilgisayarlar aracılığıyla verileceği belirtilirken Türkiye’nin de benzer bir projeyi faaliyete geçirmeye hazırlandığı duyuruldu.Benzer bir projenin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından görevlendirilen özel bir komite ile gerçekleştirileceği paylaşırken 2017 yılı itibariyle Türkiye’de de benzer bir havacılık projesi faaliyete geçecek.

Takviye Türksat’tan

Türkiye’de yapılacak işlemlerde internet hizmetinin Türksat göre sağlanacağı belirtilirken mobil telefon hizmeti için 3 işletmeye yetki verilecek. Bu bakımdan yetkili bir işletmeci ile birlikte mobil olarak internetin alınabilmesi sağlanacak.

Türkiye’de bilhassa hava taşıtlarında elektronik haberleşme konusunda farklı mevzuatlar bulunduğundan dolayı uçak üzerinden internet bağlantısının olası olabilmesi adına bambaşka şartların sağlanması gerekiyor.

Uçaklarda internete sorunsuz bir şekilde kullanılacak olması özellikle meslek dünyası için çekici bir seçenek yaratacak. Uzun süren yolculuklarda kişilerin işlemlerini yapabilmesi adına bilgisayar ya da cep telefonlarını kullanması muhtemel olurken yapılacak proje bu açıdan büyük bir yük arz ediyor

Bu yazı senden önce 161 kez okundu.

Yorum Yap