Advertising
Yazılım 27 Kasım 2016, 15:13
Türk Hava Yolları'dan Yeni Mobil Tatbik

Türk Hava Yolları’dan Yeni Mobil Tatbik

Türk Hava Yolları mobilde yeni bir döneme yepyeni yüzüyle giriyor!r

Monitise, Türk Hava Yolları’nı mobilde her yerde aşağıda yeniledi. Türk Hava Yolları’nın yeni mobil uygulaması kullanıcıların bütün hizmetlere öbür platformlardan kolayca ulaşmasını sağlıyor.
 
Geliştirdiği mobil bankacılık, ödeme sistemleri ve mticaret uygulamalarıyla mobil Teknoloji alanında dünya liderleri arasında bulunan Monitise (eski adıyla Pozitron), Türk Hava Yolları’nı mobilde bambaşka bir görsel deneyime taşıdı. Monitise’ın uçtan uca geliştirip tasarladığı yeni Türk Hava Yolları uygulaması, değişen herif ihtiyaçlarına daha süratli ve bereketli cevap verirken, bununla beraber kullanıcıların hava yolu şirketlerinin mobil uygulamalarına bakışını ayrıntılarıyla değiştirecek nitelikte.

 

Android, iOS ve Windows Phone platformlarında çalışan yeni THY mobil uygulaması kullanıcılara bilet satın alma, check-in yapma, Passbook’tan mobil biniş kartı oluşturma, koltuk seçme, uçuş bilgilerine erişme, bagaj takibi yapma, favori havalimanları listesi oluşturma, promosyonlardan haberdar olma ve Türk Hava Yolları’nın sadakat programı Miles & Smiles’a tescil olup avantajlarından yararlanma imkânı tanıyor.

 

Türk Hava Yolları’nın yine Monitise göre yenilenen mobil web sitesi de, kullanıcılara 360 derece bir deneyim sunarak hayatı kolaylaştırıyor.

 

Uygulamada öne çıkanlar

 

Yeni konsept ile kullanıcılar telefon rehberlerinde bulunan şahısların bilgilerine erişip onlar için rezervasyon yapabiliyor ve bilet satın alabiliyor. Yapılan rezervasyonlar mobil takvime eklenebiliyor ve kullanıcıya hatırlatılıyor.

 

Gerçekte öne meydana çıkan animasyonlar ise iPhone, Android ve Windows Phone kullanıcılarına fazla daha görsel bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar bir uçuş seçtiklerinde harita üzerinde kalkış ve varış noktalarını gösteren bir canlandırma görüyorlar.

Gerekli bilgilerin doldurulmasının gerisinde uçuş özeti, hava durumu ve varış noktasını barındıran bir animasyonla da sergileniyor.

 

iPhone, Android ve Windows Phone uygulamasında ana yemek listesi, uygulamaya antre saatine tarafından gece ya da gündüz görünümüne bürünüyor.

 

Çok daha hızlı bilet işlemi

 

Yeni dilekçe, bilet satın alma süresini kısaltarak akan bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Tatbik içerisinde kullanıcıların profil bilgileri saklanarak gerekli formlar otomatik doldurulabilirken, yeni Miles & Smiles ekranları ile kullanıcılar sık uçuş kartlarını ve  kazandıkları milleri kolayca takip edebiliyorlar.

 

Monitise MEA CEO’su Fatih İşbecer, yeni THY uygulaması ile ilgili şunları söylüyor: “2009 yılından bu yandan Türk Hava Yolları ile mobil teknolojiler alanında meslek birliği halindeyiz. Türk Hava Yolları için 2009 yılında ilk mobil uygulamalarını tasarlayıp geliştirmiştik. Hatta THY iOS uygulamasında Passbook entegrasyonu sunan, dünyadaki birincil havayolu şirketleri aralarında yer almıştı. Havayolu uygulamalarındaki bütün deneyimimizi ve uzmanlığımızı Türk Hava Yolları’nın bu yeni mobil konseptine uygulamaktan büyük bir mutluluk duyduk. sonuç olarak ortaya Türk Hava Yolları’na uygu bir tatbik çıktı.”

 

Türk Hava Yolları Online Satmak & Pazarlama Müdürü Cengiz Değirmenci ise şunları ekledi: “Avrupa’nın En İyi Havayolu* olarak müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını anlayıp en çabuk şekilde ihtiyaca yerinde hizmeti sunmamız gerekiyor. Monitise ile birlikte tasarlayıp geliştirdiğimiz güzel tasarıma sahip yeni mobil uygulamamız baştan sona, müşterilerimize tüm platformlarda (iOS, Android, Windows Phone, mobil site) çok daha süratli, işlevsel ve kullanıcı dostu bir mobil deneyim sunmuş olduk.”

 

* Skytrax Passenger Chice ödüllerinde Avrupa’da 2014 yılının en iyi hava yolu seçildi.

Bu yazı senden önce 164 kez okundu.

Yorum Yap