Advertising
Yazılım 27 Kasım 2016, 15:13
Televizyonu android bilgisayara dönüştürüyor

Televizyonu android bilgisayara dönüştürüyor

Televizyonu android bilgisayara dönüştüren Rikomagic ürünleri Türkiye’de

Multimedya ve ufak PC pazarının tecrübeli ismi Rikomagic, Android küçük PC ürünleri ile Türkiye pazarına gösterişli bir antre yaptı. Şirketin satışa sunduğu MK802-IV ve MK902 ürünler ile televizyon ve monitörler birkaç dakika içinde Android bilgisayara dönüşecek.
 
Jurnal hayatın vazgeçilmezleri aralarında yerini alan internet, bilgisayar ve cep telefonundan daha sonra televizyon kullanım alışkanlıklarını da tarihe karıştırıyor. Multimedya ve küçük PC pazarının tecrübeli ismi Rikomagic, takçalıştır Android tv ürünleri ile televizyon izleme alışkanlığına yeni bir ebat getiriyor. MK802-IV ve MK902 modelleri ile Türkiye pazarına gösterişli bir antre yapan şirket, herkesi akıllı televizyon ve Android bilgisayar sahibi yapacak.
 
TELEVİZYONA SİHİRLİ DOKUNUŞ
Rikomagic’in Android ufak PC kategorisinde Türkiye’deki televizyon tutkunları için geliştirdiği ve pazara sunduğu birincil mahsul MK802-IV küçük boyutlarıyla kendine hayran bırakıyor. USB fikir kartı boyutlarında tasarlanan MK802-IV, minik gövdesine karşın boyundan büyük işler başarıyor. Android 4.2 işletim sistemine sahip olan mahsul, Cortex Quad Core (4 Çekirdekli) A9 mimarisiyle donatılmış. Dahili 2 GB DDR3 belleği yer alan MK802-IV, enerjik Ekran Kartı ile TV aleyhinde oyun oynama, film izleme keyfini ikiye katlayacak. Dahili 8 GB, harici 32 GB zihin desteği bulunan ürün, üzerinde HDMI, MicroSD, USB Host, USB OTG ve USB powered port girişlerini barındırıyor. Televizyonun veya monitörün HDMI girişinden saniyelerle bağlanarak kullanıcısını kısa sürede dev bir android bilgisayara kavuşturan ürünün WiFi ve bluetooth desteği de mevcut.
 
EĞLENCEYİ DEV EKRANA TAŞIYIN 
Günün her saati sosyal medyayı, oyunu, haber ve eğlenceyi dev ekrana içeren Rikomagic’in MK902 adlı diğer ürünü ise 4 çekirdekli Rockchip 3188 ihtişamlı işlemcisiyle dikkat çekiyor. Yuvarlatılmış hatlarda küçük bir kutu tasarımına sahip olan mahsul, gelişmiş teknik özellikleri ile reel bir bilgisayar deneyimi sunuyor. Android 4.2 işletim sistemine sahip olan MK902’yi serinin öteki üyelerinden ayıran en belirgin özelliği ise dahili kamera ve mikrofon bulunması. Bu özellik doğru televizyon tutkunlarının senelerdir hayal ettiği görüntülü görüşmeler de bundan böyle gerçeğe dönüşüyor. 8 GB dahili, 32 GB’a değin artırılabilen hafıza desteği bulunan MK902, WiFi ve bluetooth özelliğini de üstünde barındırıyor. Multimedya sevenler için geniş video ve ses formatını destekleyen mahsul, 4 USB, AV, RJ45, mikrofon ve kamera girişleriyle de kullanıcısının hayatını kolaylaştırıyor.
 
YENİ BİR TELEVİZYON DENEYİMİ VADEDİYOR 
Uygun fiyatıyla hem zeki televizyon ayrıca de yeni bir Tablet PC alma külfetini ortadan kaldıran Rikomagic’in düşünce küpü ürünleri klavye ve mouse işlevlerine sahip uzaktan kumanda ile yönetiliyor. Kullanıcısına yattığı yerden internette dolaşma, harici hard disk bağlayarak müzik ve film arşivlerine varmak, oyun oynama imkanı tanıyan ürünlerin küçük klavyesi ile yazışmalar kolayca yapılabiliyor. Eğitimden eğlenceye, haberden alışveriş, müzik, spor ve sağlığa değin milyonlarca uygulamayı parmağınızın ucuna taşıyan, zengin kutu içeriği ile tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını tedarik eden Rikomagic ürünleri Digiturk Play desteğiyle de televizyon keyfini şenliğe dönüştürecek. Türkiye’de 2 sene garantili olarak R2Servis güvencesi ile satışa sunulan, küçük boyutlarıyla gideceğiniz tekrar yanınızda taşıyabileceğiniz MK802-IV 399, MK902 ise yalnızca 499 TL. 

Bu yazı senden önce 109 kez okundu.

Yorum Yap