Advertising
Yazılım 27 Kasım 2016, 15:13
SQL Server 2012 & Veritabanı Programlama

SQL Server 2012 & Veritabanı Programlama

Yazılımcılar için SQL Server 2012 ve Veritabanı Programlama (7. Baskı) kitabı, bilhassa yazılımcılar için veritabanı tasarımı, verilerin sorgulanması,

Yazılımcılar için SQL Server 2012 ve Veritabanı Programlama (7. Baskı) kitabı, özellikle yazılımcılar için veritabanı tasarımı, verilerin sorgulanması, veritabanı öğelerinin kodlanması ve veritabanı yönetimi gibi konuları ayrıntılı ve sade bir dille anlatmaktadır. SQL Server 2012 ile yeni gelen özellikler, kitap içerisinde bilhassa vurgulanmıştır. Ancak kitap, sayesinde bir SQL Server 2012 eğitim programı olarak tasarlanmıştır.

Kitap içerisindeki konuların akışı, yeni başlamış yazılımcıların özellikle veritabanı alanında sağlam temelli bir birikime sahip olabilecekleri sadelikte hazırlanmıştır. Konu anlatımları basit ve genelden başlayarak, özel ve detaylı örneklerle devam ettirilmiş, böylece konunun bütünü içerisinde ayrıntıların anlaşılmasını kolaylaştırmak hedeflenmiştir. Kitaptaki örneklerin uygulanarak ilerlenmesi halinde, kompleks cümleleri kâğıda dökmek; stored procedure, Fonksiyon, trigger, transaction blokları gibi programatik öğeleri kodlamak, daha performanslı sorgular meydana getirmek okuyucu için çocuk oyuncağı halini alacaktır. Kitapta, SQL Server’in sadece yazılmış olarak anlatılmasının yanı sıra; totaliter öğrenme ve görsel öğrenme tarzları için konu akışı her tarafta gözden geçirilmiştir.

Özellikle minik–orta ölçekli projelerde çoğu vakit, veritabanı yönetimi de yazılımcının görevlerinden kabul edildiğinden; Kullanıcı ve session yönetimi, yedek alma ve yedekten dönme, basit veri aktarımları gibi gereklilik duyulan konular da zorunlu yerlerde özet olarak anlatılmıştır.
 

Konu Başlıkları
Temel Veritabanı Konsepti SQL Server 2012 Bileşenleri Veritabanı Tasarımı Constraintler ve Tablolarla Kastetmek SQL ile Verileri Denetlemek, Tabloları Birleştirmek ve Verileri Özetlemek Data Erişimini İyileştirmek ve İndeksler Viewlerle Kastetmek Programlama Dili Olarak T–SQL İleri Veri idare Teknikleri Fonksiyonlar–Stored Procedure ve Triggerlarla Niyetlenmek Iki Taraflı Zamanlılık ve Transaction Kavramı XML ile Niyetlenmek CLR Ortamında C# ile Fonksiyon, Prosedür, Alıcı ve Trigger Kodlamak Coğrafi Tiplerle Kastetmek Veritabanını Gözlemlemek Veritabanını Yedeklemek ve Yedekten Dönmek DVD Ekinde (Video Görsel Dersler, PDF Eklentileri, Özet Kitapçık, Örnek Başvuru Kodları, Özetleyici Sunumlar)

Boyut: 18×23
Sayfa Sayısı: 688
Yayınevi: Seçkin Yayın

Bu yazı senden önce 131 kez okundu.

Yorum Yap