Advertising
Yazılım 28 Kasım 2016, 11:26
Kaspersky OS Geliyor!

Kaspersky OS Geliyor!

Emniyet konusunda yıllardan beri yaptığı çalışmalar ve araştırmalar ile en çok güvenilen firmalardan birisi olan Kaspersky geliştirdiği değişik uygulamalarla da bilgisayar veya mobil cihazlarda güvenliğin sağlanmasını muhtemel kılıyor. Kişilerin büyük bir rahatlık elde etmesini sağlayan Kaspersky şimdilerde ise yeni bir işletim sistemi üstünde çalışmalarını sürdürüyor.

Resmen Duyuruldu

Devlete Ait blog adresinde yayınlanan bilgilerde Kaspersky olarak adlandırılan yeni bir işletim sistemi için çalışmalara başlandığı, kullanıcı dostu ve bununla birlikte güvenli bir sisteminin geliştirilmesi adına yoğun bir şekilde testlerin sürdüğü belirtildi. Üstelik uzun zamandan beri işletim sistemlerinin geliştirilmesinde Linux üstüne kurulan sistemler eleştiri alırken Kaspersky tarafından yapılan açıklamalarda Linux üstüne yeni bir sistemin kurulmayacağı ve Kaspersky tarafından yepyeni bir sistemin sunulacağı belirtildi.

Emniyet Üstteki Seviyede Olacak

İşletim sisteminin herhangi bir şekilde erişime kapalı olması emniyet konusunda büyük bir rahat sağlarken Kaspersky göre piyasaya sunulacak yeni işletim sisteminin özellikle güvenliği ön planda tutan kişiler göre tercih edilebileceği belirtiliyor. İşletim sisteminin kırılamaz olması ve aynı zamanda sızmasının önlenebilir durumda olması Kaspersky OS’un manâlı bir gelişme kaydetmesini sağlayabilir. 

Bu yazı senden önce 179 kez okundu.

Yorum Yap