Advertising
Yazılım 27 Kasım 2016, 15:13
ICQ'nun Bilmeniz Gereken En Manâlı 5 Özelliği

ICQ’nun Bilmeniz Gereken En Manâlı 5 Özelliği

ICQ üstün özelliklerle geri döndü. Sesli ve görüntülü görüşme, bedava SMS ve bilgisayar üzerinden erişim gibi ayrım yaratan özelliklere sahip olan ICQ, diğerlerinden ayrı neler sunuyor?

Türkiye’de internet kullanımının yaygınlaşmasında büyük katkı sahibi olan ICQ, uzun bir aradan daha sonra adamakıllı Türkçe olan yeni mobil uygulamasıyla aramıza döndü. Hali hazırda kullanımda olan mobil hemen olan mesajlaşma uygulamaları yalnızca belirlenmiş alanlarda ihtiyaçlara cevap verebilirken, ICQ sahip olduğu özellikler ile kullanıcıların aradığı her şeyi sunup, hepsini tek bir uygulamada bir araya getiriyor.

     1- Oturum Açma

ICQ’nun mobil uygulamasında oturum açılmak çok kolay. Mobil uygulamayı zeki telefonunuza indirdikten daha sonra telefon numaranızı girip ICQ’yu kullanmaya başlayabilirsiniz. Kayıt olduktan daha sonra benzer önceden olduğu gibi bir ICQ numarasına sahip oluyorsunuz. Bu numarayı başka cihazlarda oturum açtırmak için kullanabiliyorsunuz. Keza eğer eski ICQ numaranızı hatırlıyorsanız, o numara ile de oturum açabilirsiniz. ICQ numarası ayrıca, mesajlaşmak istediğiniz lakin telefon numaranızı belirlemek istemediğiniz zamanlar için de çözüm sunuyor.

     2- bilgisayar ile Başvuru Formu

Teknoloji dünyası akıllı telefon ve tabletler gibi mobil cihazların hakimiyetinde olsa da ICQ bilgisayarları da unutmuş değil. ICQ hesabınıza Windows ve MacOS için geliştirilmiş özel yazılım ile de erişebiliyor. Konuşmalarınızı bilgisayar üzerinden de yapabiliyorsunuz. Bu özellik baştan sona evde ya da ofiste bilgisayar başındayken, klavye ile yazmanın rahatlığa kavuşabilirsiniz.

     3- Sesli ve Görüntülü Görüşme

ICQ sadece tanıdıklarınıza yazılı mesajlar göndererek irtibat kurabileceğiniz bir kullanım olmanın çok ötesinde özelliklere sahip. ICQ bütün mobil iletişiminizin odağında olmayı başaran bir başvuru. ICQ mobil uygulaması ile sesli ve hatta görüntülü mülâkat yapabilirsiniz. Üstün sıkıştırma özellikleri ile mobil internet kotanızı da yormayan ICQ ile tarifenizdeki dakikaları harcamadan da irtibat kurabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarlar ile mobil cihazlar arasında da sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

     4- Ücretsiz SMS

Bütün arkadaşlarınız ICQ kullanmıyor mu? Sorun değil. Onlara erişmek istediğinizde ICQ mobil uygulaması üzerinden bir mesaj gönderdiğinizde, o mesaj bedava bir SMS olarak gönderiiliyor. Böylece arkadaşınız ICQ kullanmaya başlayana kadar da ücretsiz irtibat kurabilirsiniz.

     5- Ayrıntılarıyla Ücretsiz Başvuru Formu

ICQ tüm bu üstün özellikleri kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunuyor. Android, iOS ve Windows Phone platorfmlarının tümünde ICQ mobil uygulaması için hiçbir aidat ödemenize lüzum değil. ICQ’yu bedava olarak istediğiniz dek kullanabilirsiniz.

ICQ’yu diğerlerinden ayıran en önemli 5 özelliğin yanı sıra başka göze çarpan özellikler de bulunuyor. Bunların arasında 200 kişiden fazlasını destekleyen grup sohbeti, her alıcı dosya transferi ve fazla özel ücretsiz çıkartmalar yer alıyor.

Bu yazı senden önce 142 kez okundu.

Yorum Yap