Advertising
Yazılım 2 Aralık 2016, 10:47
Cortana Doğum Günlerini Hatırlatacak

Cortana Doğum Günlerini Hatırlatacak

Microsoft’un yeni nitelik ve yeniliklerle sunduğu Cortana bundan böyle daha kabiliyetli. Cortana güncellemesi ile birlikte iki kayda değer duyurulurken suni zekaya bir takım geliştirmeler eklenerek böylece çok sorun da giderilmiş durumda.

Doğum Günlerini Hatırlatacak

Cortana’nın en son sürümünde yeni bir maharet öğrendiği ayrıntılı bir şekilde aktarılırken artık Cortana şahısların doğum günlerini de hatırlaması sağlayacak. Böylece kullanıcıların arkadaşlarının doğum günlerini peşine düşüp takip etmesi fazla daha basit olacak.

Takvimler Arası Bağlantı

Cortana için geliştirilen bir öteki icat ise fazla sayıda takvimle temas kurabilme özelliği. Bu, fazla sayıda yıllık uygulaması yer alan Android cihazlarda şahısların bütün takvimleri tek bir merkezden yoklama etmesinde huzur sağlıyor. Bu bakımdan kişiler takvimlerini Cortana üzerinden tanımlayarak bütün takvim olaylarını Cortana üzerinden organize edilebilir. 

Cortana’da Başka Neler Var?

Devlete Ait güncelleme ile birlikte Cortana’ya eklenen diğer özellikler şöyle

Görüşme hatırlatma ve özel seçenekler

Konuşmaya dayalı hatırlatma ekleme

Kilitlenme hatasının giderilmesi

Cortana Güncelleme

Android telefonunuzda Cortana kullanıyorsanız ve Cortona’nın yenilenen özelliklerinden adet edinmek istiyorsanız uygulamayı güncellemelisiniz. Güncellemeyi alacak kişiler çok daha etkili bir kullanım elde edebilecek ve yeni özellikleri ilk kere deneyimleyebilecek. 

Bu yazı senden önce 220 kez okundu.

Yorum Yap