Advertising
Yazılım 30 Kasım 2016, 15:36
Adobe Sensei duyuruldu

Adobe Sensei duyuruldu

Adobe, suni akıl ve makine öğrenimi tabanlı Adobe Sensei platformunun duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin fotoğraf, video, doküman ve pazarlama verileri üzerinde çalışmadaki birikimini, birleşik yapay zeka ve makine öğrenimi çerçevesi ile birleştiren platform, Adobe ürünlerini de daha akıllı hale getirecek.

Adobe’dan 540 milyonluk satın alım!

Ünlü reklam teknoloji firmasını satın alan Adobe, normal hisselerin neredeyse iki katı kadar bir…

Adobe Sensei ile daha akıllı ürünler

Gelişmiş bilimsel gücü sayesinden en karmaşık deneyim zorluklarının üstesinden gelmenizi sağlayan Adobe Sensei, geniş hacimli içerik ve veri varlıklarının yanı sıra yapay zeka ve makine öğrenimini kullanan, dünyanın en iyi dijital deneyimlerinin arkasındaki güç olarak sunuluyor.

Adobe Sensei, yüksek çözünürlüklü görüntülerden tip tıklamalarına değin trilyonlarca içerik ve bilgi varlığından yararlanabiliyor. Milyonlarca varlık aralarında görüntü eşleştirme, belgeleri anlayıp sezme ve manâlı kitle segmentlerini iyi bir şekilde hedefleme ve fazla daha fazlası Adobe Sensei’nin yetenekleri aralarında yer alıyor.

Creative Cloud’da bir sonraki adımınızı varsayım edebilen Adobe Sensei, fotoğraflarda olmayan öğeleri yakındaki piksellerle baştan oluşturabiliyor. Yazı tipini görebilen ve sizin için fontları her tarafta oluşturabilen platform, görüntülerdeki nesneleri tanımlıyor ve fotoğraf etiketlerine aranabilir etiketler ekliyor. Ek olarak kaşlara ve dudaklara yer işaretleri yerleştirerek tek bir tıklamayla ifadeleri değiştirmenizi muhtemel kılan yüz tanıma özelliği uyarı çekiyor.

16-11/15/adobesensei03.png

Adobe Sensei platformu, yalnızca Creative Cloud araçlarında yok tüm Adobe ürünlerindeki yerini alacak. Bundan hedef ise Marketing ve Document Cloud servisleri. Ek olarak bu servislerin egemen yazılım sağlayıcılara ve geliştiricilere de API’ler üzerinden açılması planlanıyor. Bu Nedenle egemen yazılım sağlayıcı ve geliştiriciler de aynı özellikleri kendi uygulamalarında toplayabilecekler.

Document Cloud içinde basılı belgeleri düzenleyerek dijital belgelere dönüştürmenizi kolaylaştırıp alıştırma şeklinizi değiştiren Adobe Sensei, doğru fontları otomatik olarak uyguluyor, form alanları oluşturuyor ve imzaları temizliyor.

Pazarlamacıları verilerin aralarında kaybolmaktan da kurtarma iddiasındaki platform, arkadaki planda sayıları gözden geçirip acayip bir veri bulduğunda kullanıcıyı bilgilendiriyor. aynı zamanda Adobe Sensei, öngörülebilir modelleme sunarak pazardaki değişiklikleri varsayım etmenizi ve daha iyi kararlar vermenizi sağlıyor.

Bakalım birleşmiş bir yapay zeka çerçevesi olarak görülmesi istenilen Adobe Sensei tüm ürünlerdeki yerini ne zaman alacak?

Benzer İçerikler

Yorum Yap