Advertising
Yazılım 27 Kasım 2016, 15:13
ABD Başkanı Barack Obama Tarihe Geçti

ABD Başkanı Barack Obama Tarihe Geçti

Barack Obama bilgisayar programı yazan ilk ABD Başkanı oldu.

Gençlerin bilişim teknolojilerinde uzmanlaşması gerektiğini bildiren Obama, bu alanda birincil adımı kendi attı ve bilgisayar programı yazar ilk ABD Başkanı oldu.

Uzun bir süredir gençlerin bilişim teknolojilerine egemen olması gerektiğinin altını çizen ABD Başkanı Obama, gençlere ilham tahsis etmek için birincil adımı attı ve bilgisayar programı yazan birincil ABD Başkanı oldu.

Her sene düzenlenen Computer Science Education Week’e (Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası) desteklemek için bu organizasyona katılan Obama, burada uzmanların da yardımıyla basit bir bilgisayar programı yazdı ve ABD tarihinde bir prensip imza attı.

Başkan Obama, gençlerin bilişim teknolojilerine dominant olmasının gerekliliği ile ilgili geçen sene yaptığı açıklamada “Bu yönde data sahibi almak sizin ve ülkenizin geleceği için epeyce kayda değer. ABD’nin gücünü koruması için sizin gibi gençlerin bu alanda uzmanlaşmasına ihtiyacımız var” ifadelerini kullanmıştı.

Her sene gençlere yeni teknolojiyi bilgi vermek için düzenlenen Computer Science Education Week (Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası), bu yıl 8 Aralıkta kapılarını açtı. 14 Aralık’ta son bulacak olan etkinlikte gençlere konuyla ilişkili çeşitli eğitim programları sunuluyor.

Bu yazı senden önce 139 kez okundu.

Yorum Yap