Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:13
Yerli IoT girişimi Pubinno, Fatih İşbecer’den melek yatırım aldı

Yerli IoT girişimi Pubinno, Fatih İşbecer’den melek yatırım aldı

pubinno-logoGösteri mekanları ve restoranlar için zeki servis çözümleri üreten Pubinno, Fatih İşbecer‘den melek yatırım aldı. Yatırım miktarı ve değerleme ile ilgili her iki taraftan da bir yorumlama yapılmadı.

Webrazzi Arena 2015‘in IoT girişimlerinden biri olan Pubinno, 2016 yılı başında Silikon Vadisi’nde bulunan Alchemist Accelerator isimli hızlandırma programına da kabul almıştı.

MWC’de lansmanını yaptığı ve en kısa haliyle ‘fıçı bira satışı yapılan işletmeler için geliştirilmiş IoT uyumlu bir dijital bira musluğu‘ olarak betimleme edebileceğimi ürünü Taptronics ile öne çıkan teşebbüs, edindiğimiz bilgiye takriben şimdiden Heineken, Mahou ve Estrella gibi markalarla çalışmaya başlamış.

Pubinno'nun Taptronics adını verdiği akıllı IoT ürünü

Pubinno’nun Taptronics adını verdiği zeki IoT ürünü

Food&Tech pazarında adını uluslararası arenada duyurmak isteyen Pubinno’nun söz konusu yatırımı pazarlama faaliyetleri ve global büyümesinde kullanacağını da ekleyelim. bu vesileyle değerlemenin tahminlerimize kadar 10 milyon tl’nin üstünde olduğunu söyleyebiliriz.

Genel merkezini Silikon Vadisi’ne taşıyan Pubinno, ‘Internet of Beer’ konseptini dünyaya yerleştirmek istiyor

Fatih İşbecer ile Pubinno COO'su Emre İlke Coşar'dan klasikleşen yatırım pozu

Fatih İşbecer ile Pubinno COO’su Emre Prensip Coşar’dan klasikleşen yatırım pozu

Aldığımız bilgiye takriben Istanbul’da 9 ve genel merkezini taşıdığı Silikon Vadisi’nde de 4 kişilik bir ekibe ulaşan Pubinno, şu an San Francisco ve İstanbul’da toplam 20 barda hizmet veriyormuş. Girişimin 2017 için hedefi ise 5 farklı ülkede 1000’in üzerinde cihazla hizmet etmek.

Söz konusu yatırımla ilgili olarak Fatih İşbecer’in görüşleri şu şekilde: “Hem ekipman, ayrıca de B2B gibi fazla zorlama iki alanda etkinlik belirten Pubinno, bu zamana dek yatırım almadan 2 ürün çıkardı, bu ekibin yetenek ve tutkusunu açık açık gösteriyor. Genel merkezlerini Silikon Vadisi’ne taşımaları koca bi pazarı ‘disrupt’ edecek vizyonlarını ortaya koymakta.”

Öteki yanlamasına Pubinno kurucu ortaklarından Can Algül ise “Yatırım sürecinde oldukça alıngan davranmaya çalıştık ve ‘smart money’  bekledik diyebilirim. 4. Sanayi devriminin oyunu bitmiş altında değiştirdiği bugünlerde, dünyanın en çok içilen 3. içeceği biranın toplam pazar değeri 400 milyar dolar seviyelerinde. ‘Internet of Beer’ konseptini dünyaya vermek istiyoruz.” biçiminde konuştu.

Son olarak, bu yatırımla birlikte ekibini genişletmek isteyen Pubinno’ya hr@pubinno.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazı senden önce 107 kez okundu.

Yorum Yap