Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:10
Walking Dead'in reytingleri kötü düşüyor

Walking Dead’in reytingleri kötü düşüyor

Fiilen bir zombi dizisi olarak anılmasına rağmen zombilerden fazla ahali arası ilişkiye ve insanların ne ışık halkası gelebileceğine odaklanan Walking Dead’i eminim hepimiz çok seviyoruz. Serinin sadık izleyicisi her daim aksiyon ya da derin olaylar beklemese de son zamanlarda dizinin gidişatı böylece iyi değil. Sezon başlangıcını saymaz isek kısa sürede anlatılacak olayları koskoca bölümlere sığdıran serinin bu gidişatı reytinglere de yansımış durumda.

İlk sezon birincil bölümünü 5 milyonu aşan izleyici ile yapan Walking Dead, 7 sezon her tarafında bu izleyici sayısını katlayarak arttırdı. Öyle ancak serinin en yüksek izlenme rakamı 17 milyona kadar ulaşmış durumda. Daha önce 5.sezon ilk bölümünü 17 milyondan artı birey izlemişti. Bu rakama ulaşan bir diğer bölüm ise 7.sezon birincil bölümü olmuştu.

Buna karşın dizinin yedinci sezon reytingleri hatırı sayılır bir düşüşte. Böylece fakat son bölüm 11 milyon izleyici ile serinin son zamanlardaki en kötü sonucuna ulaşmış. Net belirlemek gerekirse Walking Dead en son 3. sezonda bu izleyici sayısında ilerliyordu. Yani özetle son dört yılın en kötü reyting sonuçlarını son birim ile almış durumda.

Şimdiden 8.sezon onayını alan Walking Dead muhtemelen sezon arasına dürüst toparlayacak ve vitesi arttıracaktır fakat öncelikle da dediğim gibi şahsiyet diyaloglarının bile havada kaldığı bir takım bölümlerin seriye yakışmadığı da bir reel. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu yazı senden önce 105 kez okundu.

Yorum Yap