Advertising
Teknoloji 29 Kasım 2016, 13:38
Toyota’nın Ufak Robotu Kirobo

Toyota’nın Ufak Robotu Kirobo

Toyota, uzayda konuşan birincil robot olarak tarihe geçen Kirobo’nun bir insan avucuna sığacak dek küçük bir versiyonunu ilerletti.

İnsanlarla Dostluk Ediyor

İnsanların duygularını anlayan ve onlarla dostluk eden Kirobo Mini, ayakta 34 cm oturduğunda ise 10 cm boyutunda. İçerisindeki kamerayla insanların yüz ifadelerini tahlil ederek onların duygularını anlamaya çalışan Mini robot Kirobo, bu ifadelere tarafından karşısındaki kişiye insansı tepkiler veriyor. Kendi sesinin tonunu ve hareket tarzını da konuştuğu kişiye tarafından belirleyen Kirobo Küçük, sahipleriyle zaman geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri de hatırlıyor.

Kirobo Küçük, kompakt boyutları baştan sona her yere kolaylıkla taşınabiliyor ve Bluetooth aracılığıyla zeki telefonlara bağlanarak da yoklama edilebiliyor. İnsanlara bir dost gibi davranmaya programlanan Kirobo Ufak, onlarla olan gündelik konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu kişinin yüzüne bakıyor. Kirobo Ufak, gelecek yıldan itibaren Japonya’da 392 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.

daima müşterilerin beklentilerini tedarik eden ve daima çok iyi otomobiller yapmayı hedefleyen Toyota, Kirobo Küçük’yi insanlara aynı bir etkileşim kuracak şekilde ilerletti. Toyota, Kirobo Ufak ile insanların hayata ve topluma daha fazla katılacaklarını öngörüyor.

Bu yazı senden önce 152 kez okundu.

Yorum Yap