Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:10
Tiger Knight, en çok oynanan 100 oyunu arasına girdi

Tiger Knight, en çok oynanan 100 oyunu arasına girdi

Orta Asya’nın steplerinde savaş borularının sesleri yükselirken, kılıçlar kınlarından çekildi, yaylar gerildi ve atların karınları topuklandı. Reel zamanlı MMORPG, aksiyon, taktik oyunu Tiger Knight: Empire War’da M.Ö. 200’lü yıllara gidecek, Han, Kuşan veya Part İmparatorluklarından birini seçip birliklerinizin başına geçeceksiniz. Üçüncü kişi (third person) görünüm açısından oynanan oyunda isterseniz arkadaşlarınızla güçlerinizi birleştirin ve diğer oyunculara karşısında savaşın veya karşılıklı 200 kişilik ordular aralarında gerçekleşen epik savaşlarda kılıç sallayın.

Oyunda imparatorluğunuzu seçiyor, komutanınızı yaratıyor ve savaşlarda tecrübe kazanarak düzey atlıyorsunuz. Seviye atladıkça yeni silahlar, zırhlar ve bineklerin yanı sıra gelişmiş askeri birlikler ve dikte subayı olarak dönem tarihinin ünlü simalarını satın almanız olası. Bu simalar aralarında ünlü Han generalleri Han Dang, Cai Mao ve Huang Gai gibi isimler bulunuyor. Dikte subayları keza alışılagelmiş birliklerden daha enerjik ve agresifler keza de bir dizi öbür özelliğe sahipler. Sizin oynayış stratejinize uygun özellikleri olan bir dikte subayı, savaşın gidişatını aniden lehinize çevirebiliyor.

Üç Öbür Oyun Modu

Tiger Knight’ta PvP, Düello ve Epik Savaş adı verilen üç asıl oyun modu var. PvP modunda öbür imparatorluklardan 10-14 oyuncu, kendi birliklerine hükmederek oyundaki düşmanlarını daha aşağı etmeye çalışıyor. Düello modu ise birlikler olmadan, yalnızca komutanları 16’şarlık takımlar halinde karşı karşıya getiriyor. Epik savaş modunda ise oyuncular güçlerini birleştirerek dönemin en büyük savaşlarında suni zekaya karşı uğraş ediyorlar.

Yapımcılar oyunu geliştirirken Orta Asya tarihini içeriye doğru incelemiş ve oyundaki bütün zırhları, silahları ve ortamları, tarihi gerçekliğe en uygun şekilde modellemeye özen göstermişler. Oyunda şu an için 1000’den artı zırh ve silah, 50’den fazla beygir ve binicilik eşyası bulunmakta. Gerçeğe yakın olma konusunda böylece hassas davranılmış oysa dönemin meşhur savaşlarının geçtiği meydanlar oyuna eklenmiş. Hatta çarpışmalar esnasında M.Ö. 3. yüzyıl savaşlarında kullanılan asker dizilimlerine ve stratejilere uygulamak durumunda kalacaksınız. Bu noktada doğru seçimler gerçekleştirmek savaşın kaderini belirlemekte büyük tartma taşıyor.

Steam’in En Fazla Oynanan ilk 100 Oyunu Arasında

3.500’ü aşkın çalışan sayısıyla Çin’in en ünlü oyun geliştirme firmalarından NetDragon Websoft tarafından yaklaşık 4 yıldır devam eden bir süreçte geliştirilen Tiger Knight: Steam’in en popüler birincil 100 oyunu listesine de süratli bir antre yaptı. Testleri ve geliştirme süreçleri aralıksız ve halen erken erişim sürecinde olan oyun, açılmasının üzerinden az önce 1 ay geçmemesine karşın 375.000 indirmeye ulaşmış durumda. Yayıncılığını Oasis Games’in üstlendiği oyun, Çin’den son dönemlerde çıkan en manâlı oyunlardan biri olarak gösteriliyor.

O dönemin çalgılarının bol miktarda kullanıldığı oyunun destansı müzikleri, Final Fantasy Tactics ve Final Fantasy XII ile tanınan oyun ve anime müzikleri konusunda uzakta doğuda kendine önemli bir yer edinmiş Hitoshi Sakimoto kadar bestelenmiş.

Şu an için İngilizce, Geleneksel ve Basitleştirilmiş Çince dil seçenekleri sunan Tiger Knight’ın önümüzdeki dönemde Rusça, Almanca, Fransızca ve Türkçe’ye lokalize edilmesi planlansa da henüz bu durum resmiyet kazanmış değil.

Basın Bülteni

Bu yazı senden önce 136 kez okundu.

Yorum Yap