Advertising
Teknoloji 29 Kasım 2016, 23:27
Sony’den radikal karar

Sony’den radikal karar

Kârlılık oranını artırmak için yeni adımlar atmaya hazırlanan Sony’nin yeni stratejisi belirli oldu

Geçen sene bir grup siber korsan tarafıından hack’lenen Sony Pictures’tan elde edilen bazı özel yazışmalar doğruca Sony’nin müzik birimini satmak için görüşmeler yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu satışı gerçekleştirmeyen şirket, yeni bir taktik çizmiş durumda.

2012’de göreve gelen ve birincil meslek olarak kişisel bilgisayar bölümü Vaio’u satan CEO Kazuo Hirai, şirketin bir takım departmanlarının Sony’nin sahip olacağı iştiraklere devretmeye hazırlanıyor.

Karlılık oranını artmak için radikal kararlar alan CEO Kazuo Hirai dün şirketin yatırımcılarına yaptığı konnuşmada Sony’nin Video ve Ses bölümlerinde şirketin hakimiyetinde olacak bir ortaklığa gidileceğini duyurdu.

Şirketin mali yablosu incelendiğinde en fazla PlayStation oyun konsolu ve iPhone’lar için üretilen mataryellerden kar edildiği görülüyor. Şirketin öteki ürünlerinin karlılık oranı ise fazla aydınlık yok.

Hirai ise bu durumu başkalaşmak için yeni bir yapılanmaya gidildiğinin altını çiziyor. Şirket bu hedef doğrultusunda aralarında oyun, tv ve zeki telefon olan  üç asıl meslek kollarına siklet verecek.

 

Bu yazı senden önce 130 kez okundu.

Yorum Yap