Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:10
Peter Jackson'un yeni filmi 2018'de geliyor

Peter Jackson’un yeni filmi 2018’de geliyor

Akıllarda yer edinmiş ve neredeyse bu jenerasyonun asla unutamayacağı The Lord of the Rings ve The Hobbit film serilerinin yönetmeni Peter Jackson, bilhassa olağanüstü sinemasının üstadı sayılabilecek yeteneklere sahip. Uzun süredir ses soluk çıkmayan meşhur yönetmen sonunda yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Fakat bu sefer yönetmen olarak yok. Yapılan açıklamaya göre Peter Jackson’ın iki taraflı yapımcı ve senaristi olacağı yeni filmi, meşhur İngiliz yazan ve edebiyatçı Philip Reeve’nin kaleme aldığı ve 2003 yılında en iyi kitap ödülü alan Mortal Engine (Yürüyen Kentler) kitabından intibak olacak. Söylenene göre film 2018 yılında Amerika’da vizyona girecek. Keza ünlü yönetmen Peter Jackson, bu filmde de tekrar kendi imlâ ve yönetmen ekibi ile çalışacak.

Zira Mortal Engine filminin senaryosunun yazımında ise meşhur yönetmene daha önce The Lord of the Rings ve The Hobbit serilerinde de beraber çalştığı senaristler Philippa Boyens ve Fran Walsh eşlik edecek. Tekrar filmin yönetmenlik koltuğuna ise Peter Jackson’un hiç vazgeçmediği görsel efekt sanatçısı Christian Rivers oturacak ki  da Christian’ın birincil yönetmenlik deneyimi olacak. Oysa filmin senaryosu ile ilgili herhangi bilgi bulunmuyor. Zira Steampunk-fantasik türünde olan romanda dev makinelerin üstüne yerleşmiş şehirleri ve o şehirlerde yaşamış insanların yaşamlarını anlatıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’nın geleceğinde apokaliptik bir dünyada geçen hızlı, dev bir kötü alet, tükenen yaşam kaynakları ve doğal afetlerin zirve gösterdiği ve insanların hayatta kalma maceralarını bizlere yaşatıyor.

Normalde hızlı toplam 4 kitapdan oluşuyor ve film de ilk kitaptan uyarlanacak. Fakat filmin tek film mi yahut çabuk mi olacağı demin bilinmiyor. Ayrıca tamamı Yeni Zelandalı ekipten oluşacak filmin çekimleri ise 2017’nin ortalarına doğru Yeni Zelanda’da başlayacak.

Bu yazı senden önce 99 kez okundu.

Yorum Yap