Advertising
Teknoloji 29 Kasım 2016, 23:27
Meslek Faktoring’e milletlerarası web ödülü

Meslek Faktoring’e milletlerarası web ödülü

WebAward 2014 yarışmasında; “Mali Hizmetler” Kategorisinde “Standart of Excellence” ödülünü aldı.

Merkezi ABD olan The Web Marketing Association tarafından 1997 yılından bu yanlamasına düzenlenen “WebAward Yarışması”nda adaylar,  tasarım, içerik, özgünlük, etkileşim, dilekçe kolaylığı, inovasyon ve Teknoloji gibi kriterler üzerinden değerlendiriliyor.

Finans sektöründeki rakiplerine ve finans sektörüne göre gösterişli görsel grafikleriyle, renkli, enerjik ve sıradışı bir tasarım konseptine sahip web sitesi için Gri Creative kadar özel ilüstrasyon ve infografikler hazırlandı.

Web tasarımı alanında standartları belirleyen WebAward yarışması, yedi temel kritere dayanarak her yıl 96 sektörel kategoride en başarılı web sitelerini seçiyor.

Değerlendirmede kullanılan yedi kıstas ise tasarım, icat/farklılık, içerik zenginliği, teknoloji kullanımı, interaktivite, imlâ dili akıcılık/anlaşılırlık, kullanım kolaylığı.

1996’da kurulan ABD merkezli “Web Marketing Association” kadar verilen WebAward ödülleri, sektörde benchmark yaratmayı ve internet üzerindeki en etkili web sitelerinin tasarımcılarını bir araya getiren bir platform olmayı hedefliyor.

Bu yazı senden önce 134 kez okundu.

Yorum Yap