Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:13
Maserati, konsept Alfieri modelinin elektrikli versiyonunu 2020’de satışa çıkaracak

Maserati, konsept Alfieri modelinin elektrikli versiyonunu 2020’de satışa çıkaracak

Alfieri

Lüks sınıfında elektrikli otomobil planları sıralı açıklanıyor. Son olarak, muhteşem tasarımlarıyla bilinen lüks ve seri spor otomobil üreticisi Maserati de elektrikli araba üretim planlarını duyurdu. Şirket, Alfieri kod adını verdiği çabuk elektrikli otomobil serisinin ilk modelini 2020’ye değin bitirip satışa çıkarmayı planladığını açıkladı.

İki koltuklu spor otomobilin 2014 Geneva Auto Show’ta ilk önce sergilenen değişken yakıtlı modeli 2019’da piyasaya sürülecek. Yaklaşık bir yıl sonradan KONUT modelinin de kullanıcıya sunmak istediğini gösteren işyeri, aradaki süre farkının ise elektrikli modelde kullanılacak daha hafif ve tasarruflu kasa alaşımları üzerindeki çalışmaların sürmesi. Autocar dergisinin haberine göre şirket 2018 yılında öteki model serilerini de tamamen yenilenemi planlıyor.

Daha önce 2016’da piyasaya sürülmesi planlanan akışkan yakıtlı Alfieri, bu yıl Levante SUV modeli satışa çıkarılmak istendiği için 2019’a ertelendi. Konseptin elektrikli modelinin motor gücünün, benzinli modelde olduğu gibi 400 ile 560 beygir gücü aralarında bir yerde olması bekleniyor.

Bu yazı senden önce 103 kez okundu.

Yorum Yap