Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:13
Koçsistem, nesneleri interneti dikeyindeki yeteneklerini Platform 360 ile pazara sunuyor

Koçsistem, nesneleri interneti dikeyindeki yeteneklerini Platform 360 ile pazara sunuyor

platform-360

Koç Topluluğu’na emrindeki bilgi teknolojileri şirketi KoçSistem, “Platform 360” ile nesnelerin interneti (IoT) alanında kendi geliştirdiği platformunu duyurdu.

Halihazırda baz istasyonları, elektrik sayaçları, imal ekipmanları gibi ayrı cihazların yönetimini uzak yapan KoçSistem, yeni platformunu ‘Kurumsal IoT Platformu’ olarak tanıtıyor ve bambaşka sektörlerin kullanımına uygun entegre çözümler sunuyor.

Dört başlıca sektöre odaklanan geniş çaplı bir platform

Platform 360 Ürün Ailesi, kurumlara lojistik, üretim ve satmak gibi bambaşka süreçlerde otomasyon yapma imkanı sunarken, kalite ve verimlilik artışı vaad ediyor. Üretim, otomotiv, altyapı ve enerji sektörlerini esas dikeyler olarak gören Koç Sistem, ayrı nesne haberleşme protokollerine güvenli bir yolla yardım atamak, montaj süreçlerini, iki taraflı bilgi yapısını idare etmek gibi yetenekler sunuyor.

Küresel OneM2M mimarisi referans alınarak geliştirildiğini öğrendiğimiz Platform 360, nesnelerden toplanan verilerle hem öbür servislerin hem de sensör sistemlerinin geliştirilmesi için kullanılabiliyor.

KoçSistem, Platform 360’ın ayrı sektörlere özel ürünlerini de şöyle sıralıyor;

ManumetriKS: Imal sektörü SistemetriKS: Enerji sektörü Sitelink: Altyapılar sektörü Pixage: Sayısal yayın IQPlus: Büyük Bilgi Platformu

Türkiye’de teknoloji temelli yenilikçiliğin köklü teknoloji şirketleri tarafından benimsenmesi şüphesiz çok kayda değer ve önümüzdeki dönemde ayrıca kurumsal keza de kişisel anlamda bu atılımların karşılığını görebileceğimize inanıyorum.

Bu yazı senden önce 101 kez okundu.

Yorum Yap