Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:13
Google, Arama ve Haritalar’da mekan yoğunluklarını gerçek zamanlı olarak göstermeye başladı

Google, Arama ve Haritalar’da mekan yoğunluklarını gerçek zamanlı olarak göstermeye başladı

google-popular-times

Google’ın Arama sonuçları ve Haritalar’a geçtiğimiz yıl entegre ettiği Popular Times özelliği, bundan böyle fazla daha elverişli. Maddesel mekanların ziyaretçi trafiğini haftalık periyotlar halinde bildiren nitelik, bundan böyle, bir mekanla ilgili gerçek zamanlı trafik bilgisini getiriyor.

Google Arama ya da Haritalar’da bir mekanı aradığınızda mekanın haftanın günlerine tarafından ziyaretçi trafiğini bildiren Google, özelliği mekanla ilgili saatlik ve hemen olan trafik bilgilerini kapsayacak şekilde ilerletti. Arama yaptığınız anda bir mekanla ilgili size ortalama yoğunluğuna tarafından ağırbaşlı veya kalabalık olduğu bilgisini veren nitelik, canlı sonuçlarla birlikte kullanıcıların mekanda ortalama ne dek zaman geçirdiğini de gösteriyor.

Google’ın ABD’de önümüzdeki Cuma gününü kapsayan Black Friday öncesinde, burada açtığı özellik, yüz binlerce alışverişçi için oldukça elverişli olacak. Buna ek olarak mekanların açılış ve kapanış saatleriyle ilgili bir güncelleme yapan Google, mekanların alt departmanları ya da servislerinin de alıştırma saatlerini gösteriyor. Örneğin bir müzenin açılış kapanış saatleriyle benzer müze içindeki bir kütüphanenin ziyaretçilere açık olduğu saatler çeşitlilik gösterebiliyor. Google Arama ve Haritalar’da bu mekanların alıştırma saatlerinin daha alçak kırılımlarını da gösteriyor bundan böyle.

google-search

Google Arama sonuçlarıyla ilgil bir diğer geliştirmeyi ise sonuçları görüntülemekte kullandığı Rich Cards formatını restoranlar ve online kursları kapsayacak şekilde yaptı. Google,TripAdvisor, Thrillist, Time Out, Eater’e air lokanta içeriklerini ve Coursera, LinkedIn Learning, EdX, Harvard, Udacity, FutureLearn, Edureka, Open University, Udemy, Canvas Network ve NPTEL gibi popüler kurs içeriklerini Arama sonuçlarında carousel ve üçlü dikey paketler halinde sıralıyor yenilikle birlikte.

Bu yazı senden önce 104 kez okundu.

Yorum Yap