Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:13
Domino’s Yeni Zelanda’da drone ile pizza teslimatına başladı

Domino’s Yeni Zelanda’da drone ile pizza teslimatına başladı

drone-pizzaDünyaca ünlü pizza restaurant zinciri Domino’s Pizza, geçtiğimiz yaz aylarında testlerini başlattığı drone ile pizza teslimatı konusunda yoluna başarıyla devam ediyor gibi.

Flirtey adlı drone firmasıyla işbirliğine giden Domino’s Pizza, drone ile birincil pizza teslimatlarını yapmaya Yeni Zelanda’da başladı. Domino’s Pizza grubunun CEO’sı Don Meiji, drone ile pizza teslimatının daha güvenli ve daha hızlı teslimat imkanı sunduğunu ve yayma ağı bölgesini de genişlettiğini söyledi.

Drone ve teslimat yerine getirmek isteyen firmaların karşılaştığı en büyük problemlerden birisi regülasyonlar. Havacılık otoritelerinden zorunlu izinleri almanın gerekli olduğu drone ile teslimat konusunda rahat gösteren Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkeler, bu tarz zincirler için dinç bir deneme ortamı sunuyor.

Flirtey daha önce Nevada eyaletinde FAA‘den aldığı izinle acele durumlarda kullanılmak üzere abes evlere yemek, su ve ilk yardım malzemeleri teslimatı yaparak drone testlerini tamamlamıştı. Bakalım Domino’s pizza siparişlerini drone ile teslim etme konusunda öteki ülkelerde de adımlar atacak mı?

Bu yazı senden önce 110 kez okundu.

Yorum Yap