Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:10
Deep Silver, Homefront: The Revolution'u erken çıkardıklarını itiraf etti

Deep Silver, Homefront: The Revolution’u erken çıkardıklarını itiraf etti

Oyun birincil tanıtıldığında ben de dahil herkes büyük heyecana kapılmıştı. Çünkü oyunun arkasından Crysis oyunu ile harikalar yaratan Crytek firması ve efsanevi oyun motoru CryEngine vardı. Crytek UK (İngiltere) kadar geliştirilen oyun 17 Mayıs 2016 tarihinde meşhur Alman oyun editör firması Deep Silver’ın aracılığıyla piyasaya çıkmıştı. Ama hiçbir şekilde serinin hayranlarında oluşan beklentiyi karşılamayan oyun, genel kitlelerden negatif yorumlar almış ve ağır darbe yemişti. Sorunlardan geçilmeyen oyun için artık bu oyun kurtarılmaz yeni oyun yapın bile diyenler olmuştu. Lakin yapımcı şirket Crytek ise yeni oyun yerine yamalar yayımlamış oyundaki hataları düzeltmişti. Bir şekilde yeniden toplayan oyunun yayımcı şirketi Deep Silver ise yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı.

Zira şirketin Küresel Marka ve Pazarlama Müdürü Paul Nicholls, oyunu gereğinden erken piyasaya sürdüklerini itiraf etti. Açıklamasına devamlı Paul, ”Hatamızdan birçok ders çıkardık. genel olarak bakıldığında geliştirici ekip sahiden olağanüstü bir yapıt ortaya çıkardılar. Özellikle ekibin oyunu sanki tekrar tasarlıyormuş gibi yamalar çıkarıp düzeltmeleri, oyuncuların kafasındaki görüşü olumlu olarak değiştirdi. Bugünlerde oyunu birincil çıkardığımızda aldığımız yorumlardan çok daha iyi şeyler duyuyoruz. Bu da bizlere özellikle oyun sektöründe zamanın fazla manâlı olduğunu gösteriyor. daima doğru zamanı beklememiz gerektiğini anladık.” ifadelerini kullandı.

Yani firma elinden geleni yaparak oyunu düzeltmeyi başarmış. Fakat bu kadar badireler atlatan serinin yeni oyunu kazanç mi agnostik.

Bu yazı senden önce 104 kez okundu.

Yorum Yap