Advertising
Teknoloji 29 Kasım 2016, 23:28
Başarının sırrı inovasyonda

Başarının sırrı inovasyonda

Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, üç yıldır düzenlenen Türkiye inovasyon Haftası’nın bu yıl da stratejik ortağı olduklarını açıklama ederek, “Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) göre Arçelik AŞ, TEB ve THY stratejik ortaklığında bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan ve Hollanda’nın partner ülke olduğu Türkiye İnovasyon Haftası, 4-6 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Etkinlikte arasında MITOS Medya Laboratuvarı Kurucusu Nicholas Negroponte, Finlandiya Eski Başbakanı Esko Aho gibi isimlerin yer aldığı 50 bilirkişi deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak. 

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi; düzenlenen basın toplantısında bu sene içinde İzmir, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilen yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı Anadolu turunun gerisinde İstanbul’da yapılacak etkinliğin önemine uyarı çekti. “Son 3 yıldır inovasyon (yenilikçilik) konusunda Türkiye’de bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz ve bunu başardığımızı görüyoruz. İstanbul, 2014’ün final etkinliği olacak” diye konuşan Büyükekşi; geçen yıl İstanbul’daki İnovasyon Haftası’na 26 bin kişinin katıldığını kaydetti. Büyükekşi; teknoloji, meslek dünyası, eğitim gibi alanlarda dünya genelinde başarılı çalışmalara imza atan sunumlar yapacağını açıkladı.  
Arçelik’in uyarı çeken yükselişi

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ilk yıldan beri bu sürecin içinde stratejik partner olarak yer aldıklarına dikkat çekici ederek, inovasyon kavramının Arçelik’in iş planı içerisinde çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. “Global vizyonumuzu destekleyen stratejimizde öncelikli 5 galibiyet faktörü var. Bunlar; teknoloji, tasarım, kalite, marka ve inovasyon. Şirketimizde inovasyonu yalnızca ürün ve Teknoloji ile sınırlı görmüyoruz; tüm meslek süreçlerimizde inovasyon arayışımızı sürdürüyor, inovatif yaklaşımları hayata geçiriyoruz. Arçelik; Avrupa, Afrika, Ortadoğu pazarlarında öne çıkıyor. Bu bölgelerde ikinci Fakat 5 yıl önce beşinci sıradaydık. Beko en öne çıkan markamız. Avrupa’da son 7 yılda pazar payı en fazla gelişen marka… Bunları inovasyonla başarıyoruz. Yılda 17 milyon adet çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi büyük ürün üretiyoruz.” diye konuşan Çakıroğlu, inovasyon bilincinin yaygınlaşmasında manâlı katkı sağlayan ve yeni fikirlerin gelişimine ilham veren bu organizasyonu; stratejik partner olarak başından beri desteklediğimiz için sevinç duyduklarını açıklama etti. THY Kurumsal Iletişim Başkanı Zeki Çukur da, Türkiye’nin hesaplı geleceğinin inovasyonda olduğunu belirterek, “Keşke bu incelemeler daha önce başlamış olsaydı. Oysa görüyoruz oysa bu etkinlik çığ gibi büyüyor. THY olarak desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

Bu yazı senden önce 114 kez okundu.

Yorum Yap