Advertising
Teknoloji 29 Kasım 2016, 23:28
Asus'a Ces'ten 7 Ödül

Asus’a Ces’ten 7 Ödül

ASUS CES İnovasyon Ödülleri’nden 7 ödülle döndü!

ZenBook NX500, ROG GR8, Transformer Book T300 Chi, ZenBook UX305, LX321, LX341, ve ROG G20AJ bilgisayar Donanımı ve Bileşenlerinden oyun Donanımı ve Aksesuarları’na dek öbür kategorilerde 7 ödülü ASUS hanesine yazdırdı.

ASUS, tasarım ve mühendislikte sergilediği olağanüstü başarıyla Las Vegas’ta düzenlenen2015 International CES® fuarında 7 CES inovasyon Ödülü’nün sahibi oldu.  ZenBook NX500 ve ZenBook UX305 ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar, Transformer Book T300 Chi ikisi bir arada ayrılabilir dizüstü bilgisayarlar ve ROG GR8 ultra kompakt oyun bilgisayarı Bilgisayar Donanımı ve Bileşenleri kategorisinde CES İnovasyon Ödülü’nün sahibi olurken, kıvrımlı ekranlı LX321 ve LX341 monitörler Bilgisayar Çevre Birimleri kategorisinde ödül aldı. ROG G20AJ kompakt oyun bilgisayarı ise Oyun Donanımı ve Aksesuarları kategorisinde CES İnovasyon Ödülü’nü kazanma başarısını gösterdi.  

1976 yılından bu yanlamasına bahşedilen CES İnovasyon Ödülleri, tüketici elektroniği sektörünün en prestijli ödül programları aralarında yer alıyor. Toplamda 29 kategoride verilen ödüller, endüstriyel tasarımcılar, mühendisler ve gazetecilerden oluşan egemen bir jürinin değerlendirmesi sonucunda sahiplerine veriliyor. 

2015 CES İnovasyon Ödülü şampiyon ASUS ürünleri

ASUS ZenBook NX500 Serisi

Reformcu mühendislik ve tasarım tekniklerinin birlikteliğini sunan ZenBook NX500 serisi ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar, sahip oldukları kuvvetli donanımla tavizsiz bilişim deneyimini tüketicilere sunuyorlar.  Şık, alüminyum yekpare inşa ve ince biçim faktörlerinin yanı sıra, çarpıcı güzellikteki gümüş renk, ürünlerin çarpıcı bir tesir bırakmasına ve yüksek taşınabilirlik seviyesine sahip olmalarına imkân tanıyor. ASUS’un, ASUS VisualMaster teknolojisine sahip ilk 4K/UHD ekranlı dizüstü bilgisayarı olan ZenBook NX500, çarpıcı güzellikte grafikler ve metinler sunmanın yanına, geleceğin 4K Video içeriğini de bugünden desteklemesiyle ön plana çıkıyor. NX500’ün 15,6 inç 3840 x 2160 çözünürlükteki IPS paneli, meslek amaçlı kullanımlarda verimi ve üretkenliği en yüksek seviyeye çıkarıyor. NX500,  Intel® Core™ i7’ye varan işlemciler, NVIDIA® GeForce® GTX™ 850M’ye varan ekran kartları, 2GB’lik GDDR5 video belleği desteği doğru doğaüstü sürat ve grafik performansı sağlıyor. 

ASUS Transformer Book T300 Chi

Jilet kalınlığında 12,5 inç tablet ekranına, çarpıcı bir tasarıma sahip yüksek performanslı, ikisi bir arada dizüstü bilgisayar ASUS Transformer Book T300 Chi, çalışırken üretken olmanın yanı sıra film, müzik ve oyunlardan da keyif elde etmek isteyen mobil çalışanlar için ideal bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor. Transformer Book T300 Chi, en son sürüm Intel Core M işlemcisi sayesinde üstün performans ile üstün zor verimliliğini bir arada sunarken, piyasadaki birçok ultra portatif dizüstü bilgisayardan daha ince olabilmesiyle de uyarı çekiyor. İkisi bir arada dizüstü bilgisayar 2560 x 1440 WQHD IPS ekranıyla çarpıcı ayrıntılara sahip görüntüler sunuyor.

Chi ailesinin öteki modelleri arasında T100 Chi ve T90 Chi yer alıyor. T100 Chi, 10,1 inç tablet ekrana sahip. Sadece 7,2 mm kalınlığa sahip T100 Chi dünyanın en ince Windows tableti. T90 Chi ise, yalnızca 7,5 mm kalınlığıyla dünyanın en ince 8,9 inç tabletine sahip. Tüm Chi modelleri jilet kalınlığındaki görünümleri ve fansız tasarımın sağladığı gürültüsüz egzersiz ayrıcalığıyla benzerlerinden ayrılıyorlar.

ASUS ZenBook UX305

Iyice alüminyum tasarımlı ZenBook UX305 dizüstü bilgisayar, 12,3 mm kalınlığıyla dünyanın en ince 13,3 inç QHD+ dizüstü bilgisayarı olma özelliğine sahip. İnce tamamlanmış şekli herzamanki ZenBook konseptinin genlerini yansıtıyor. Obsidiyen Taşı renk seçeneğiyle öne meydana çıkan mahsul, ASUS’a özgü eşmerkezli çember hatları veya ipeksi Seramik Alaşımıyla derhal ayırt edilebiliyor.  Performans ile lüksü bir arada sunmaya yönelik ZenBook geleneğini devam ettiren mahsul sadece 1,2 kg ağırlığında. Ürünün Intel Core M işlemcisi sorunsuz çoklu atama sağlarken, 256 GB kapasiteli ışık hızında katı hal diskiyle de farklılaşıyor. Canlı ve net görüntüler sunan 13,3 inç ekran QHD+ 3200 x 1800 piksel çözünürlüğe sahip.

ASUS ROG G20AJ

Gelişmiş donanımı 12,5 litre tasarıma sığdırma başarısını bildiren ASUS Republic of Gamers (ROG) G20 dünyanın en zinde kompakt oyun bilgisayarı olarak öne çıkıyor. Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 980 Ekran Kartı tamamen uzun oyun maratonlarında üstün performans sunan ürün, doğal konveksiyon kullanan reformcu soğutma sistemiyle de fark yaratıyor. ROG G20, tüm bu performans ayrıcalıklarına karşın bekleme modunda 22 dB seviyesindeki sessizlikte çalışabiliyor. 

Bu yazı senden önce 131 kez okundu.

Yorum Yap