Advertising
Teknoloji 27 Kasım 2016, 15:10
Assassin's Creed: Syndicate'nin grafikleri Playstation 4 Pro'da fazla kötü gözüküyor

Assassin’s Creed: Syndicate’nin grafikleri Playstation 4 Pro’da fazla kötü gözüküyor

şu anda piyasada dünyanın en zinde konsolu sloganı ile yer alan Sony firmasının yeni oyun konsolu Playstation 4 Pro, her ne kadar özellikle satmak rakamları konusunda beklenileni vermiş olsa da performans oyuncuları ikiye bölmüş durumda. Biliyorum tekrar benim konsolun üstüne oynadığımı düşüneceksiniz ama belirtmeliyim ancak ben fiilen tam bir Playstation hayranıyım. Yani hiçbir şekilde konsolun üstüne oynama gayreti içerisinde değilim. Fakat konsol hakkında gelen fena haberlerin de ardı arkası kesilmiyor.
Hatırlarsanız yeniden yaptığım bir haberde ayrıca Playstation 4 keza de Playstation 4 Pro konsollarının bazı oyunlarda FPS testine ast tutulduğunu ve sanılanın tam aksine Playstation 4’ün daha verimli performans verdiğini görmüştük. Arkasından yeni bir bahis ortaya atılmış ve yeni konsolun çok ısınmasından dolayı eridiği söylenmişti. Acilen de gelen bir habere kadar Playstation 4 Pro kullanıcıları Assassin’s Creed: Syndicate’yi grafiklerinin kötü olmasından nedeniyle oynamıyorlar.

Zira söylenene göre Ubisoft, bir yorumlama yapmış ve yayımladığı güncelleme ile oyunu 1080p çözünürlüğe getirip upscale işleminin yapılması ile beraber 4K grafik çözünürlüğüne sabitlemeyi amaçlamıştı. Oysa yayımlanan güncelleme, oyunun grafiklerini iyileştireceğine eskisinden daha da kötü ayla getirdi. Hemen diyebilirsiniz bu Ubisoft’un hatası diye ancak bir takım söylentilere kadar yapımcı şirket yamayı geliştirirken konsolun HDR ve 4K grafik desteğini ardına kadar kullanmayı istemiş ve bu isteğe tarafından geliştirmiş. Oysa şirket, konsolu gözünde büyüttüğü için konsolun karşılayabileceğinden pozitif grafiklerini iyileştirmiş ve hâliyle de böyle bir sorun ortaya çıkmış.

Bakalım bu sorun Ubisoft firmasından mı yahut konsoldan kaynaklı mı devlete ait talimat gelince öğreneceğiz.

Bu yazı senden önce 105 kez okundu.

Yorum Yap