Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:10
Video: Samsung Gear Fit 2 ve Gear IconX Kutusundan Çıkıyor

Video: Samsung Gear Fit 2 ve Gear IconX Kutusundan Çıkıyor

Samsung’un giyilebilir fitness cihazları arenasına sürdüğü iki mahsul olan Gear Fit 2 ve Gear IconX yaz başında resmiyet kazanmıştı. Bu cihazlar çok pozitif vakit kaybetmeden Türkiye piyasasına da antre yaptı. Deneme merkezimize ulaşan Samsung Gear Fit 2 ve Gear IconX’in kutu açılışlarını hep birlikte gerçekleştiriyoruz.

Gear Fit 2’de bulunan dahili GPS ve yürek atış monitörü (HRM) bir yanlamasına spor sürecinin içten ve sağlıklı bir şekilde izlenmesini ve ölçülmesini sağlarken, diğer yanlamasına kullanıcının egzersizleri hakkında hemen olan geri bildirimler sunuyor. Birbirinden bambaşka fitness düzeylerinde kullanılmak üzere optimize edilen cihaz, keza uzun bir koşu maratonuna hazırlanan hem de yalnızca kendi semtinde günlük yürüyüşüne çıkan bütün kullanıcılara hitap ediyor.

Ergonomik, şık ve ince tasarıma sahip olan Gear Fit 2, fitness sürecini zahmetsizce takip edebilmek, mesaj bildirimlerini gözden geçirmek ya da cevap verme için yüksek çözünürlüğe sahip kavisli, 1.5 inç Super AMOLED renkli dokunmatik ekrana sahip. Fitness verilerinin S Health ve diğer seçkin fitness uygulamaları aralarında zahmetsizce aktarılmasına ihtimal tanıyan Gear Fit 2, kullanıcıların birbiriyle yarışması için “Step Challenges” özelliği sunuyor. tek başına müzik çalar olarak kullanılabilmesi baştan sona kullanıcılar, ekstra bir mobil aygıt olmadan da egzersiz için gereken motivasyonu da elde ediyor.

Samsung Gear IconX kablolarla uğraşmadan müzik dinleme keyfi sunuyor fakat, bu açıdan spor yapanlar için ideal görünüyor. Kutudan öbür kulak boyları için topuzlar da çıkıyor. Dokunmatik hareketlerle kontrol edilen Gear IconX’te kulaklık üstünde bulunan buton doğruca şarkıları çalabilir, duraklatabilir veya gerçekleştirdiğiniz telefon görüşmelerini sonlandırabilirsiniz. Buna ilave olarak IconX ile sürat, mesafe, yürek atışı gibi veriler kaydediliyor. Bunlar zeki telefondaki S Health uygulamasıyla senkronize ediliyor. IconX’in 4 GB dahili hafızası bulunuyor ve 1000 şarkı depolayabiliyor.

Samsung Gear Fit 2 ve Gear IconX başka cihazlarla da kullanılabiliyor

Her iki aygıt da Android 4.4 üstü sürümle çalışan ve en az 1.5 GB RAM barındıran zeki telefonlarla kullanılabiliyor. Bu Vesile Ile sadece Samsung Galaxy Android telefonlarına sahip olmayanlar da Gear fitness cihazlarının sunmuş olduğu faydalardan istifade edebiliyor.

Gear Fit 2 ve Gear IconX’in detaylı incelemeleri de çok yakında Teknoblog’da olacak. İyi seyirler!

Bu yazı senden önce 160 kez okundu.

Yorum Yap