Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:10
Twitter kurucusu Jack Dorsey’in Twitter hesabı kısa süreliğine askıya alındı

Twitter kurucusu Jack Dorsey’in Twitter hesabı kısa süreliğine askıya alındı

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, Twitter hesabına kısa bir süre için erişemedi. Mikro blog servisinin kurucusunun @jack kullanıcı adını içeren hesabı, kısa süreliğine askıya alındı. Görenleri şaşkınlığa uğratan bu durumun nedeni ilk ilk önce anlaşılmazken, Dorsey’in hesabı 15 dakika sonrasında yeniden erişilebilir hâle geldi.

Twitter, epeyce uzun bir süredir, dehşet suçu işleyen ya da başkalarını taciz eden kullanıcılara karşı yeterince süratli aksiyon almamakla suçlanıyor. Fakat mikro blog servisinin müstehcen resim ya da videolar paylaşan hesaplara karşı fazla vakit kaybetmediği biliniyor. Twitter’ın CEO’sunun hesabını da çok kısa bir süre için bile olsa askıya almış olması, bu konuda farklı alanlara yönlendirilmiş esprilere yol açacak gibi görünüyor.

CEO ve kurucu Dorsey’in hesabının askıya alınmasının aşağıda bir hesaba karşın bir saldırının olabileceği de ortaya atılan iddialar aralarında yer alıyor. Twitter’ın hesap geri alınmadan önce muhtemel bir sıkıntı yaşanmasını engellemek adına hesabı askıya almış olabileceği belirtiliyor.

Jack Dorsey Twitter hesabına kavuşunca ilk tweetine gönderme yaptı

Jack Dorsey’in Twitter hesabıyla ayrılığı artı uzun sürmedi. Fakat bu koşul hesabın askıya alındığı haberinin yayılmasına engel olmadı. Dorsey, hesabına kavuşmasını ise 2006’daki ilk tweetine gönderme yapan eğlenceli bir tweetle duyurdu. “Twitter’ımı kuruyorum…baştan” ifadesini kullanan mikro blog servisinin kurucusu, hesabının askıya alınmasının şirket içi bir hatadan kaynaklandığını açıkladı. Dorsey, varsayım edilebileceği üzere, bu şirket içi hatanın ne olduğu konusunda data vermedi.

just setting up my twttr?again (account suspension was lahza internal mistake)

— ??jack (@jack) November 23, 2016

KAYNAK

JACK DORSEY (TWITTER)

Bu yazı senden önce 121 kez okundu.

Yorum Yap