Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:10
Twitter iOS 10 kullanıcılarına “Zengin Bildirimler” sunacak

Twitter iOS 10 kullanıcılarına “Zengin Bildirimler” sunacak

Twitter iOS uygulamasında Apple‘ın iOS 10 ile birlikte sunmaya başladığı “Zengin Bildirimler” özelliğinden faydalanacak. Varlıklı Bildirimler sayesinde kullanıcılar bildirim kartı üzerinden medya içeriklerini görüntüleyip oynatabiliyor. Buna ek olarak, Varlıklı Bildirimler bir uçtan bir uca uygulamayı başlatmadan mesajları yanıtlamak da mümkün oluyor.

Twitter iOS 10 kullanıcılarına sunduğu bildirim kartlarında bundan böyle yazıların yanında epeyce ufak resimler bulunacak. Bu ufak bildirimin sol daha aşağı köşesine yerleştirilecek. Bu ufak resimin üzerine dokunulduğunda ekteki resim ya da video daha büyük biçimde gösterilecek.

Twitter iOS 10 kullanıcılarına “Zengin Bildirimler”i göstermeye başladı

iOS 10’a geçiş yapan Twitter kullanıcıları, bu yeni bildirimleri görmeye başladı. Aradaki farkı ilk bakışta anlayışlı olmak öyle kolay olmasa da, minik resim büyütülünce ayrım görülüyor. iPhone 6s, 6s Plus ve 7 kullanıcıları, 3D Touch özelliğinden faydalanarak bildirimdeki görseli büyütebilecek. 3D Touch özelliği olmayan bir telefonu kullananlar ise bildirim kartını sola doğru sürükleyerek ufak resmi büyütebiliyor.

Zengin Bildirim desteği daha önce iMessage, Harita ve Mail gibi Apple’ın yerel uygulamalarında kullanıcılara sunulmuştu. Fakat Twitter’ın da listeye dahil olmasıyla birlikte fazla daha pozitif uygulamanın söz konusu özellikten yararlanması olası görünüyor.

KAYNAK

REDDIT

Bu yazı senden önce 94 kez okundu.

Yorum Yap