Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:10
Samsung parmak izi tarayıcısı için yeni tedarikçiler arıyor

Samsung parmak izi tarayıcısı için yeni tedarikçiler arıyor

Samsung’un kendi parmak izi tarayıcılarını üretebileceğine dair haberler kısa bir zaman önce gündeme gelmişti. Bu olanak halen masadan kalkmış değil. Ancak konuya ilişkin bazı yeni iddialar da gündeme geldi. The Investor’da bulunan habere kadar, Güney Koreli elektronik devi parmak izi tarayıcıları için yerel tedarikçilerle de çalışmayı planlıyor.

Samsung’un görüştüğü şirketlerden birinin uzun süredir bileşenlerini elektronik devine satmaya çalıştığı ifade edildi. Bir öteki üreticinin ise parmak izi tarayıcısı pazarına yeni girdiği belirtildi. Bu iki şirketin Samsung’un antre seviyesi telefonlarında kullanılacak 2 milyon parmak izi tarayıcısını üreteceği söyleniyor.

Dedikodular doğruysa Samsung, parmak izi tarayıcısı tedariği konusunda farklı kaynaklardan faydalanacak gibi görünüyor. Üretimin bir kısmını kendi bünyesi içinde gerçekleştirecek olan şirket, bir arz parmak izi tarayıcısını lokal tedarikçilerden tedarik edecek. Synaptics ve FPC gibi büyük parmak izi üreticilerinin de Samsung için üretim yapacağı söyleniyor. Bu bambaşka yaklaşım tamamen Samsung’un portföyündeki bütün cihazlara parmak izi tarayıcısı getirmesi mümkün görünüyor.

Samsung parmak izi tarayıcısı tedariğine ilişkin iddiaları doğrulamadı

Samsung parmak izi tarayıcısı üretimine ilişkin olarak ortaya atılan iddiaları demin doğrulamış yok.

KAYNAK

THE INVESTOR

Bu yazı senden önce 127 kez okundu.

Yorum Yap