Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:10
Samsung Gear IconX İncelemesi

Samsung Gear IconX İncelemesi

samsung gear icon x incelemesamsung gear iconx incelemesamsung gear iconx incelemeKulaklık topuzlarından kabloların söküldüğünü düşünün. Gear IconX temelde bu çerçevede bir tasarımla geliyor. Samsung, kulaklık topuzlarının kulaktan düşmemesi için üstteki kısma lastik kanatlar yerleştirmiş. Bunlar kulak kıvrımına takılıyor, böylelikle hareket ederken kulağınızdan çıkıp yere düşmesi önleniyor. Bu tasarımın epeyce iyi çalıştığını ve doğrusu dar etmenizi sağladığını söyleyebiliriz. Samsung, öbür boyutlarda kanatlar ve kulaklık uçlarını kutuya eklemeyi dikkatsizlik etmemiş. Böylelikle kuytu etmenizi sağlayacak en doğru aksesuarları belirleme şansına sahipsiniz.

Bu minik ve kaybolması kuvvetle olası kulaklıkları güvenli şekilde saklamak ve taşımak namına Samsung, oval şekilli, büyük bir hapı andıran özel bir nakliye kutusu da sunuyor. Üstelik bu kutu sadece nakliye ve muhafaza etme görevi üstlenmiyor, bununla birlikte IconX kulaklıkların yük edilmesini sağlıyor. Kutunun kapağının hemen alt tarafında yer alan iki adet LED lamba kulaklıkların sorumluluk edilip edilmediğini gösteriyor. Şarj işlemi tamamlandığında lambaların renkleri yeşile dönüyor. Kulaklık topuzları onları kulaklarınıza taktığınızı veya kulaklarınızdan çıkardığınızı anlıyor, böylelikle açma ve kapama işlemleri otomatik olarak gerçekleşiyor. Bu şart IconX’in pili tasarruflu şekilde kullanmasına katkıda bulunuyor.

Kulaklık topuzlarının dış tarafı dokunmaya aklıselim yüzeyle kaplı. Bu yüzeyi kullanarak kulaklıkla etkileşime geçebilirsiniz. Dokunmatik yüzeyle teftiş için farklı komutlar bulunuyor. Bunları öğrenmek azıcık zaman alabilir, fakat bir zaman test yanılma yöntemiyle yöneticilik ederek kullanmaya alışabilirsiniz. Örneğin tek bir tıklatmayla müziği çalmaya başlayabilir, iki tıklatmayla şarkıyı atlatabilir, parmağınızı herhangi bir topuzun karşı üç saniye kadar tutarak egzersizi başlatabilir ya da sona erdirebilirsiniz.

Dokunmatik yüzeyler birazcık hassas. Topuzları kulaklarınıza oturtmaya uğraşırken parmak uçlarınız bu yüzeylere yanlışlıkla temas edebilir, böylece bambaşka komutların verilmesi laf konusu olabilir. böylece biraz tedbirli olmanızda avantaj var. Hem her bir kulaklığın üstünde, telefon görüşmeleri yapmayı sağlayan ve aynı zamanda etraf gürültüsünü de duymakta muavin olan mikrofonlar bulunuyor.

IconX suya dirençli yok. Fakat nano kaplaması tamamen akıcı temasına karşısında birazcık direnci bulunuyor. Özellikle spor yaparken meydana gelen ter, bu şekilde IconX’i negatif etkilememiş oluyor.

Samsung Gear IconX tahlil: Performans

samsung gear iconx incelemesamsung-gear-iconx-inceleme-14Samsung Gear IconX’in akıllı telefonla bağlantısı Bluetooth üzerinden sağlanıyor. Ne var ki, Samsung bu noktada AptX gibi daha yüksek kalitede veri iletimine olanak veren kodlayıcılar yerine birazcık daha düşük profilli bir Bluetooth ses kodlayıcısı olan SBC’yi seçim ediyor. Eğer ses konusunda çok uzmanlaşmış, ayırt ediciliği yüksek bir kişi değilseniz, ses kalitesi konusunda farkı anlamanız epeyce güç. Mevcut durumda Gear IconX birçok kullanıcı için tatmin edici olacak bir ses kalitesini sunmayı başarıyor. Ses gayet temiz, baslar da dengelenmiş.

Samsung, bilhassa açık havada spor yaparken daha tehlikesiz bir ortam sunmak adına Ortam sesi özelliğini sunuyor. Bu modu açtığınız takdirde her iki kulaklıktaki mikrofonların kaydettiği sesler kulağınıza ulaştırıyor. Bu Vesile Ile müzik dinlerken arkanızdan gelen otomobilin sesini de duyma şansına erişiyorsunuz. Bunun yanı sıra birisiyle konuşurken kulaklıkları çıkarmanız, müziği durdurmanız gerekmiyor.

Gear IconX’in kurulumu için Gear Manager uygulamasına gereklilik var. Bu da IconX’in gelişmiş özelliklerinin şu lahza için yalnızca Android cihazlarıyla düzenli olduğu anlamına geliyor. Eğer Android 4.4 veya üstü sürümle yüklü ve en düşük 1.5 GB RAM barındıran bir cihaza sahipseniz, Gear IconX’ten tam anlamıyla yararlanabilirsiniz. Eğer bir iOS cihazı sahibiyseniz, kulaklıkları gerçi kullanmanız olası, ama yalnızca müzik dinlemenize izin verecektir.

Gear Manager uygulaması Samsung’un Android telefonlarında yüklü olarak geliyor. Eğer bambaşka bir Android telefonuna sahipseniz, ilk kez bu uygulamayı telefonunuza kurmanız gerekiyor. sonradan zeki telefon ve kulaklıkların eşleştirilmesi işlemi bu başvuru formu üzerinden gerçekleştiriliyor. Ayrıca Gear Manager uygulaması kulaklıkların ses seviyesini akort etme, Etraf sesi özelliğini etkinleştirme gibi işlerde de kullanılıyor. Kulaklığın yazılımını güncellemek istiyorsanız, ilk kez kulaklıkları kutusuna yerleştirmeniz, sonradan bu kutuyu USB kablosuyla bilgisayara bağlayarak kutuda yer alan bir uygulamayı bilgisayara kurmanız gerekiyor.

Her şeyin kurulumunu tamamladıktan sonradan, hangi topuzdan telefon görüşmelerini yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. sırası gelmişken her bir topuzun yaklaşık 4 GB’lık dahili hafızası bulunuyor. Bu alanı şarkılarınızı kulaklıklarda depolamak için kullanabilir, böylelikle spor yaparken müzik kulak vermek için telefona olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Windows Gezgini ya da Finder gibi dosya gezgini araçlar üzerinden şarkılarınızı yükleyebilirsiniz. Şarkıyı hangi topuza yüklediyseniz, öteki topuza da yayını yapılacak; bu vesile ile stereo ses kalitesinde müzik dinleyebileceksiniz.

Samsung Gear IconX analiz: Pil Ömrü

samsung gear iconx incelemeHer bir Gear IconX kulaklık topuzunun 47 mAh kapasiteli pili bulunuyor. Bunun yanı sıra kutunun da 315 mAh kapasiteli pili bulunuyor. Kulaklıkların çalışma ömrü yalnızca bir çalışma sürecini kapsayacak yeterlilikte. Eğer IconX’e depoladığınız şarkıları dinlerseniz, yaklaşık iki saatlik bir süre boyunca müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Fakat zeki telefonla eşleştirip Bluetooth üzerinden müzik dinlerseniz, bu vakit 1-1,5 saat arasına geriliyor.

Batarya ömrü azaldığında kulaklıklardan Türkçe olarak kalan pil seviyesinin bildirimi yapılıyor. Kulaklık kutusunun içinde batarya bulunması baştan sona IconX’i kullanmadığınız süre sorumluluk etmeniz mümkün olacaktır. Bu şekilde kulaklıkları 2-3 defa şarj edebilirsiniz. sonradan kutuyu USB kablosuz aracılığıyla bilgisayara bağlamanız gerekiyor. bu arada kutudan meydana çıkan uyarlayıcı yardımıyla IconX’i akıllı telefona bağlayıp çok miktar işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Gear IconX analiz: Fitness

samsung gear iconx incelemeSamsung, Gear IconX’i fitness odaklı bir kulaklık olarak pazarlıyor. Bu anlamda IconX’in işini sağlam şekilde yaptığını söyleyebiliriz. Oysa IconX’cilt bütün anlamıyla verim elde etmek için S Health uygulamasına ihtiyaç var. Aynı Zamanda Strava, MapMyFitness gibi uygulamalarla da veri eşlemesi yapabilirsiniz, fakat kalp ritmi bu kapsamın açık havada kalacaktır.

IconX’in pratik yanlarından bir adam başına telefona gereklilik duymadan işlemesi, bu hâldeyken de mesafeyi ölçmesi, yürek hızını peşine düşüp takip etmesi. Ölçüm gerçekleştirmek için parmağınızı topuzlardan bir tanesinin üstünde üç saniye dek bekletmeniz yeterli oluyor. Sesli muavin egzersizin başlangıcını haber veriyor ve daha sonra da harekete geçiyorsunuz. Ne var ama, telefon olmadan konum takibi yapılamıyor, çünkü Gear Fit2’nin tersine bu kulaklıkta dahili GPS modülü bulunmuyor. bu arada Samsung’un sesli asistanı, siz spor yaparken geçtiği şart güncellemeleriyle sizi spor konusunda daha fazla özendirme ediyor.

Gear IconX’in her bir topuzuna yerleştirilmiş her bir yürek hızı ölçüm sensörü gerçekle gayet istikrarlı bir grafik izliyor. Kulak içinden ölçüm yapan IconX, optik yöntemi kullanarak yürek hızı ölçümü yapıyor. Tıpatıp bileklikler gibi burada da hareket sebebiyle meydana gelebilecek gürültü ölçüm performansını etkileyebiliyor. Yüksek doğruluklu ölçümler için dürüst kanat ve kulaklık uçlarını takmanızda üstünlük var.

Samsung Gear IconX tahlil: Netice

Samsung Gear IconX şık ve pratik tasarıma sahip olan bir çift kulaklık. Fitness odaklı özellikleriyle ön plana çıkıyor. İçeride ya da dıştan spor yapanlar için Gear IconX oldukça elverişli özellikler ve yetenekler barındırıyor. Hafif oluşu, kulağa kuytu oturmasını sağlayacak kanat ve direk seçeneklerinin sunulması, zeki telefona ihtiyaç duymadan da mesafe ve yürek hızı ölçümü gibi işler yapması Gear IconX’i öne çıkarıyor. Pil ömrü ise yalnızca bir egzersiz her tarafında yetecek şekilde ayarlanmış. Neyse ama, kutusu bir uçtan bir uca ilave güç edinmek olası oluyor. Ses kalitesi de hiç kötü yok. Sadece Android’in kapsam kapsamında olması, iOS aygıt sahiplerinin gelişmiş fitness özelliklerinden yararlanamıyor olması, IconX’in en büyük olumsuzlukları arasında bulunuyor. Umarız Samsung bu açığı en kısa zamanda kapatır.

SAMSUNG GEAR ICONX
1 of 15

samsung gear iconx inceleme
samsung gear iconx inceleme
samsung gear iconx inceleme
samsung gear iconx inceleme
samsung gear iconx inceleme
samsung gear icon x inceleme
samsung gear iconx inceleme

Bu yazı senden önce 145 kez okundu.

Yorum Yap