Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Kanye West: Facebook ve Google size yalan söyledi

Kanye West: Facebook ve Google size yalan söyledi

ABD başkanlık seçiminin gerisinde internet üzerinden yayılan yalan haberlere olan öfke, Amerikan kamuoyunun en kayda değer gündem maddeleri arasında bulunuyor. Yalan haberlerin yayılmasına tezgâhtar olmakla suçlanan Facebook ve Google, konuya ilişkin tartışmaların merkezinde yer alıyor. Amerikan kamuoyunun bu iki şirkete olan tepkisine ünlü rap yıldızı Kanye West de destek verdi. West, ABD’nin Sacramento şehrinde verdiği konseri oldukça kısa tutarken; müzik endüstrisi, siyaset ve internet üstüne öfkeli ifadeler kullandığı 15 dakikalık bir nutuk çekti. Rap yıldızı, Facebook ve Google’ı kitlelere yalan söylemekle suçladı.

West, konuşmasının takriben 12. dakikasında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e ismiyle seslendi. Rap yıldızı, Mark Zuckerberg’in kendisine uzaylıları aramada tezgâhtar olma konusunda verdiği sözden döndüğünü belirtti. West’in bu son iddiasını neye dayandırdığı konusunda bir şey bildirmek basit değil. Sosyal paylaşım sitesi, güneş enerjisiyle çalışan internet drone’ları gibi daha dünyevi problemler üstüne odaklanmayı seçim ediyor.

Kanye West akıllı telefon tercihini de ortaya çıkardı

West, konuşmasının bir yerinde yalnızca iPhone sahiplerinin telefonlarını havaya kaldırmasını istedi. Rap yıldızı, “sadece orijinal” olanları bakmak istediğinin altını çizdi. West, böylelikle akıllı telefon konusundaki tercihini de göstermiş oldu. Sıra dışı müzisyen, kısa süre önce üretkenliğe hedefe kilitlenmek namına telefon kullanmayı bıraktığını belirtmişti.

KAYNAK

THE FADER

Bu yazı senden önce 113 kez okundu.

Yorum Yap