Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Instagram'a Canlı Videolar Geliyor!

Instagram’a Canlı Videolar Geliyor!

Kullanıcıların hikayeler ve video gibi ayrı özellikler ile çok daha pozitif beğenisini alan Instagram, bu gelişimini sürdürüyor. Bilhassa Android işletim sistemlerine karşın geliştirilen son versiyonda canlı video özelliğinim kullanıcılara sunulduğu görüldü. şu anda yalnızca deneme sürümünü deneme yetkisi yer alan kişiler göre kullanılan Instagram Beta sürümünde kişilerin canlı yayın yapabilmesi olası.

24 Saat Sonradan Silinecek

Yeni özelliğin 24 saat daha sonra pasif olacağı ve kullanıcıların naklen yayın yaptıktan sonra bu canlı yayınlarını 24 saat boyunca profilinde tutabileceği belirtildi. Bu bakımdan naklen yayın etkinliklerinin çok daha çabuk bir şekilde yapılması amaçlanıyor. Kullanıcılar Go Insta! adı bahşedilen butona tıklayarak canlı yayınları başlatabilecek. canlı yayın bitimi sonrasında video kayıt edilerek profilde yer alacak.

Kullanıcılar takipçileri ile ilgili 24 saat her tarafında bu videoları paylaşabileceği gibi 24 saat sonunda herhangi bir işlem yapılmasına lüzum kalmadan sistemden videolar silinecek. Instagram için sunulması planlanan bu özelliğin kullanıcılar göre beğeni toplaması bekleniyor. Bilhassa son dönemlerde naklen yayın uygulamalarına kullanıcıların epeyce alaka gösterdiği bir zaman içerisinde Instagram için böyle bir yeniliğin yapılması da kuşkusuz sosyal medyanın uygulama oranlarını arttıracak ve paylaşımlarda bu sayede daha yüksek oranlara ulaşabilecek.

Bu yazı senden önce 145 kez okundu.

Yorum Yap