Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Instagram'a Alışveriş Özelliği Geliyor

Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor

Dünya genelinde en popüler sosyal ağ uygulamalarından bir parça başına olan Instagram şimdilerde internet üzerinden alışveriş konusunda iyi bir seçenek sunmak için hazırlıklar yapıyor. Instagram üzerinden alışveriş dönemini başlatacak olan yeni düzenleme ile birlikte Instagram üzerinden artık kullanıcıların kolay bir şekilde alışveriş yapabilmesi mümkün olacak.

Facebook İle Yükselişe Geçti

2012 yılında Facebook tarafından sadece 1 milyar dolar karşılığında satın alınan ve bu tarihi itibariyle fazla daha etkili bir şekilde kullanılmaya başlanan Instagram, alışveriş özelliğinin eklenmesi ile birlikte bundan böyle çok daha zinde bir yapıya kavuşacak. Böylece ama paylaşılan fotoğraflarda artık kişilerin ürünleri satın alınabilmesi adına özel etiketleri kullanarak basit bir şekilde takipçilerin ürünleri satın almasını sağlayacak.

Ürünler Nasıl Alınacak?

Kişiler etiketlenen ürünleri satın olmak istediğinde etiket üzerinden kolay bir şekilde mahsul sayfasına ulaşacak ve bu sayfa üzerinde oluşturulmuş yeni bilgiler ile satın alma işlemlerini tamamlayabilecek. şimdi Instagram için başlangıçta sınırlı bir alışveriş imkanı sunulacak olsa da önümüzdeki dönemlerde yapılacak yeni geliştirmeler ile birlikte Instagram üzerinden yapılacak alışveriş imkanları içinde seçenekler artırılmış olacak. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde fazla daha etkin bir şekilde kullanılması beklenen Instagram alışveriş özelliği kullanıcıların ilgisini çekmesi ve alışverişlerine bu yeni nitelik üzerinden yapılması bekleniyor.

Bu yazı senden önce 152 kez okundu.

Yorum Yap