Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:10
Instagram canlı yayın ve kaybolan mesajlar özelliklerini kullanıma sunuyor

Instagram canlı yayın ve kaybolan mesajlar özelliklerini kullanıma sunuyor

Herkesten bambaşka ve herkes ile aynı arasındaki sınırı çiğnemek sosyal medyanın doğasında var. Instagram canlı video ve mesajlaşma özellikleriyle bu eğilimi sürdürüyor. Yeni kullanıma sunulan Instagram naklen yayın servisi Facebook Live ve Messenger’ın yolundan gitmek yerine Snapchat ve Periscope’un popüler özelliklerini birleştiriyor.

Instagram canlı yayın özelliğini kullanırken, kullanıcılar takipçilerine naklen yayın gerçekleştirebiliyor, ama sadece takipçiler canlı yayını hakiki zamanda izleme imkanına sahip oluyor. Bu da her tarafta izleme ya da canlı yayınların profile kaydedilmesi gibi bir özelliğin bulunmadığı anlamına geliyor.

Bir Instagram kullanıcısı canlı yayına başladığında, takipçileri bir canlı yayının gerçekleştiği biçiminde bildirim alıyor. sonradan takipçiler canlı yayını izlemeye ve yayına hakiki zamanlı şekilde açıklama bırakabiliyor. Yorumlar kapatılabilirken rahatsız eden kişileri alıkoymak ya da şikayet etmek de imkan kapsamında bulunuyor.

instagram canlı yayınInstagram, kullanıcıların takip etmedikleri kişilerin en iyi ve popüler canlı yayınların kaçırılmaması için bir güzellik düşünmüş. Instagram bunları Keşfet bölümü içine, izlenme sayıları, coğrafi konum ve dile emrindeki olarak yerleştiriyor.

Periscope’un ilk olarak bulunan, ancak daha sonra kalıcı bitmiş izlemelere evrilen 24 saatlik zaman aşımı süresinin kalıntılarını Keşfet bölümünde bakmak muhtemel oluyor. fakat Instagram hemen gerçek anlamda canlı video yayını imkanı sunan, kullanıcılara sadece o lahza için naklen yayın yapmaya müsade veren ve bunun kaydını tutmayan tek servis olma özelliğini taşıyor. Bu koşul bazı kullanıcıları servisi kullanırken daha rahat ettirebilir.

Eğer tüm takipçilerinize yayımlamak istemezseniz, Instagram size üzerine dağıtılmış görseller veya metin eklediğiniz görselleri ve videoları özel olarak paylaşma imkanı da sunuyor. Ancak bunlar da kaybolmadan önce yalnızca iki defa görüntülenebiliyor.

Bu kaybolan fotoğraflar ve videolar, Instagram’ın daimi mesajlarının kaybolduğu anlamına gelmiyor. Acilen iki farklı doğrudan mesaj kutunuz bulunuyor; bunlardan bir tanesine geçici mesajlar, diğeri de daimi olanlar için.

instagram kaybolan fotoğraflar

Instagram canlı yayın özelliği fazla yakında geliyor

Instagram, Snapchat ve Periscope’tan esinlenerek eklediği bu yeni özellikleri dağıtmaya başladı ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm iOS ve Android kullanıcılarına ulaştırılmış olacak. Kaybolan fotoğraflar ve videoların derhal kullanıma başlanabileceği belirtilirken, naklen yayın için “çok yakında” ibaresi kullanılıyor. Aşağıdaki video bir uçtan bir uca servisin nasıl çalıştığı hakkında daha artı veri sahibi olabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yap