Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Instagram’da Canlı Yayın Sekmesi Açıldı! Yayınlar Başlıyor

Instagram’da Canlı Yayın Sekmesi Açıldı! Yayınlar Başlıyor

Facebook ve Periscope gibi ayrı sosyal medya ağlarında yer alan canlı yayın uygulamaları Instagram için de geliştirildi. Yapılan geliştirmeler tamamen kullanıcıların Instagram üzerinden de canlı video özelliğini kullanabilmesi muhtemel olurken şahısların benzer hikâyelerde olduğu gibi canlı olarak takip ettikleri kişileri görebilmesi muhtemel olacak. Hikayeler niteliğinde fotoğraflar üzerinden kişilerin farklı bilgileri ön plana çıkartılırken benzer bölümde yer alacak canlı yayınlar sekmesiyle bundan böyle kişilerin canlı yayınlara müşterek olabilmesi mümkün olacak.

Canlı Yayınlar Hareket Katacak

Canlı yayınlar bölümü üzerinden yapılacak seçimler sayesinde peşine düşüp takip ettiğiniz ya da sizi takip eden kişilerin canlı yayınına eşlik edebilirsiniz. Kullanıcıların kısa vakit içerisinde yüksek izlenme oranlarına ulaşabileceği canlı yayınların önümüzdeki dönemlerde nasıl kullanılacağı merak edilirken bu özellik bir uçtan bir uca Instagram canlı yayın konusunda da şahısların ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Bu bakımdan çok daha donanımlı bir hale gelen Instagram için önümüzdeki dönemlerde başvuru istatistiklerini artması bekleniyor.

Instagram için yapılan açıklamalarda özel ekran görüntüleri de paylaşılırken bilhassa canlı yayın bölümünün diğer canlı yayın servisleriyle epeyce aynı olması dikkatlerden kaçmadı. Bu bakımdan kullanıcıların zorlanmadan uyum sağlayabileceği Instagram canlı yayın şahısların naklen yayın konusunda büyük bir rahat elde etmesini sağlayacak.

Bu yazı senden önce 129 kez okundu.

Yorum Yap