Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Google Snapchat'te Hisse Almış!

Google Snapchat’te Hisse Almış!

Google’ın Snapchat’e yatırım yaptığı ortaya çıktığı gibi bu konuda oldukça önemli bir planlamanın yürütüldüğü de belirtildi. Google göre bugüne dek piyasaya sunulan tüm uygulamalar ve sosyal medya girişimleri başarısızlıkla sonuçlanırken dünya devinin bu alanda bir türlü başarıya ulaşamaması ayrı alanlara yönelmesini sağlamış durumda.

Pek fakat konuyla ilgili paylaşılan son bilgilerde Google’ın Snapchat için büyük bir yatırım yapmış olduğu belirtildi. Bundan Başka bu yatırımın sıcacık tutulmaya çalışıldığı da elde edilen bilgiler aralarında. Google’ın özel servisi ile ilgili yapılan bir araştırmalarda konu ile ilgili detaylar ortaya çıkarken bilhassa yenilenen internet sitesinde Snapchat logosuna da yer verilmesi Google’ın Snapchat’e yatırım yaptığını ortaya çıkardı.

2013 Yılında Teklif Yapmıştı

2013 yılında Google göre Snapchat için 4 milyar dolarlık bir satın edinmek teklifi sunulurken Snapchat göre yapılan değerlendirmelerde bu teklifin kabul edilemeyeceği belirtilmişti. Teklifin kabul edilememesi Google’ın büyük bir fırsatı elinden kaçırmasına niçin olurken yapılan görüşmelerin peşinde satın alma işlemi başarısız olsa da yatırımın gerçekleştiği öğrenildi. Bu bakımdan Snapchat için yatırım yapma imkanı elde eden Google son dönemlerde en fazla kullanılan uygulamalar aralarında olan Snapchat sayesinde de yaptığı yatırımdan iyi bir gelir elde etmeyi başarmış durumda 

Bu yazı senden önce 140 kez okundu.

Yorum Yap