Advertising
Sosyal Medya 11 Ocak 2017, 09:10
Galaxy Note 7 için uçaklarda yapılan anonslar yakında sona erebilir

Galaxy Note 7 için uçaklarda yapılan anonslar yakında sona erebilir

Samsung, geçtiğimiz ağustos ayının başında tanıttığı Galaxy Note 7 ’ye büyük umutlar bağlamıştı. Ama zeki telefonun pilinden kaynaklanan aşırı ısınma ve patlama problemleri, telefonun tahmin edilenden başka şekillerde gündeme gelmesine niçin olmuştu. Telefonu geri çağıran ve metamorfoz programı başlatan şirket, ikinci partide de aynı sorunların tekrarlanması üstüne Note 7 üretimini sonlandırmış ve telefonu adamakıllı piyasadan çekmeye karar vermişti.

Note 7 ’nin fazla ısınma problemi, uçuş güvenliği için de bir tehdit olarak değerlendirilmişti. Dünyanın dört bir yanında havalimanları ve havayollarında Galaxy Note 7 için özel uyarılar yapılırken, Samsung telefonu geri elde etmek için havalimanlarına özel noktalar kurmuştu. Note 7 ’nin iade süreci büyük ölçüde tamamlansa da, havayolu şirketleri zeki telefon için özel uyarılar yapmayı ve önlem almayı bırakmamıştı.

Ancak bu dönem yakında, en azından ABD ’de, sona erebilir. ABD Ulaştırma Bakanlığı, havayollarının Note 7 ’nin bir uçuş riski teşkil ettiğine dair uyarı yapmasına artık lüzum kalmadığını açıkladı. ABD Federal Havacılık Dairesi kadar yapılan açıklamada Note 7 ’nin risk durumunun devam ettiği belirtildi. Fakat telefonun iadesi ve kullanılmaması konusunda kamuoyunda gerekli hassasiyetin oluştuğunun altı çizildi. Uyarıların sürdürülüp sürdürülmeyeceği konusunda son kararı ise havayolu şirketleri verecek.

Galaxy Note 7 araştırmasının sonuçları yakında açıklanacak

Samsung ’dan yapılan son açıklamaya kadar, Note 7 ’lerin yüzde 96 ’sından fazlası şirkete geri dönmüş durumda. CES 2017 ’de gazetecilere konuşan Samsung ’un Amerika başkanı Tim Baxter, Note 7 ile ilgili sıkıntının ne olduğuna dair raporun yakında yayınlanacağı ifade edildi.

KAYNAK

ABD FEDERAL HAVACILIK DAİRESİ, SAMSUNG

Bu yazı senden önce 103 kez okundu.

Yorum Yap