Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook'un Sırrı Ne?

Facebook’un Sırrı Ne?

Facebook’un kısa vakit içerisinde dünya genelinde popülerliğe ulaşması ve sosyal ağ için yapılan son güncellemeler ile birlikte Facebook’un fazla daha iyi bir ülkü getirilmesi istatistiklere de yansıyor. Yapılan resmi açıklamalarda özellikle 2016’nın üçüncü çeyreği itibariyle yüksek kar oranlarına ulaşıldığı belirtilirken tüm bu açıklamaların arkasında akıllarda Facebook’un nasıl bu dek yüksek yok kazanç sağlayabildiği yer aldı. Son bir sene içerisinde cirosunu yüzde 10 arttırma başarısı elde eden Facebook, öteki sosyal medyalara tarafından ulaşılmaz bir durumda.

Mark Zuckerberg Anlattı!

Geçtiğimiz günlerde özel bir etkinliğe katılan ve burada yakaladığı galibiyet ile ilgili kayda değer detayları aktaran Mark Zuckerberg, konuyla ilgili gelen sorulara açık ve arkadaş canlısı bir şekilde yanıt verirken Facebook’un başarı sırlarını anlattı. Mark Zuckerberg göre yapılan açıklamalarda uygulamalarının geliştirilmesi noktasında bazı detaylara uyarı edildiğini ve bu değerler çerçevesinde yeni değişikliklerin yapıldığını söyledi.

Kullanıcı Deneyimine Tartma Veriliyor

Bilhassa kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi ve Facebook kullanımı esnasında kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamaması markanın en manâlı amaçlarından bir parça başına. Facebook’un bu dek tutmasındaki en manâlı nedenlerden bir her birine de son olarak piyasaya sunulan mesajlaşma robotları.

Botlar Büyük Katkı Maddesi Sağladı

33 bin sohbet robotunun bulunduğu Facebook’ta kullanıcıların daha kolay bir şekilde iletişim kurabilmesi ve yardım sağlayabilmesi olası. Facebook kullanımını için yapılan açıklamalarda bir de sohbet botları üzerinden artık satış işlemlerinin dahi yapılabildiği belirtilirken bu durumun de markalar ile müşterilerinin bir araya gelmesini sağladığı da ifade edildi.

Her ne değin sosyal ağ olarak tanımlanmış olsada markalar ve kurumlar mevcut müşterilerine sosyal medya üzerinden daha basit bir şekilde erişerek iletişim kurma imkanı elde edebiliyor.

Bu yazı senden önce 136 kez okundu.

Yorum Yap