Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook'tan Iş Bulunacak!

Facebook’tan Iş Bulunacak!

Microsoft göre satın alınan LinkedIn iş dünyasının en fazla seçim ettiği sosyal ağlardan bir parça başına olurken bu sosyal ağın etkisini zarar vermek isteyen Facebook, iş dünyasına yönelik manâlı bir geliştirme yapacak gibi duruyor. Özellikle 1 milyar gibi yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşan Facebook’ta ayrıca işverenler ayrıca de iş arayan şahısların  karşılıklı bir platformda buluşturulması epeyce basit olurken Facebook üzerinden açılacak yeni bir sekmede artık meslek ilanlarını peşine düşüp takip edilebilmesi ve kullanıcıların iş için Facebook üzerinden irtibat kurabilmesi muhtemel olacak.

Test Çalışmalarında Görüldü

Şu Anda deneme aşamasında olan özellik ile ilgili manâlı ekran görüntüleri sızdırıldılırken bu ekran görüntülerinden elde edilen bilgilere göre şahısların değişik iş detaylarını paylaşabileceği ve patron ile işçi arayan arasında basit bir şekilde iletişimin kurulabileceği görülüyor. Gündemde bulunan bilgiler ve paylaşılan ekran görüntüleri için Facebook cephesinden bugüne dek da belirlenmiş ve net bir açıklama yapılmasa da sızdırılan bilgilerde Facebook’un bu konuda önemli bir özelliği devreye alacağı görülüyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde yapılacak yeni bir güncelleme ile birlikte artık iş ilanlarının doğrudan doğruya işletmelerinin sayfaları üzerinden yayınlanabilmesi ve şahısların profili ile meslek ilanlarına müracaat ederek uygulama yapabilmesi muhtemel olacak.

Bilhassa kişilerin kimlik bilgilerinden ziyade tercihleri, yaşamı ve hayat tarzı gibi bütün detayların Facebook profile üzerinden öğrenilebilir durumda olması işverenlerin de yapılan başvurulara kadar kişileri incelemesini kolaylaştıracak gibi duruyor. 

Bu yazı senden önce 124 kez okundu.

Yorum Yap