Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook'ta Sahte Haberlerden Korunabilirsiniz

Facebook’ta Sahte Haberlerden Korunabilirsiniz

Facebook bilhassa Amerika Birleşmiş Devletleri’nde yapılan seçimler sırasında sahte haberler sebebiyle önemli eleştiri alırken seçim ardından ilk meslek olarak Facebook göre bu haberlere aleyhinde çaba etmek oldu. Facebook tarafından yapılan açıklamalarda sahte ve asparagas haber yaparak kullanıcıları yanıltan haber sitelerinin ve grupların bu konuda engelleneceği belirtilirken, çalışmalara başlandığı duyuruldu.

Facebook için yaşanan bu gelişmelerin önümüzdeki günlerde sonuçlanması beklenirken Google Chrome kullanıcıları için özel bir eklenti de benzer işlevi görebiliyor. Pek ama geliştirilen ve Google Chrome Store üzerinden yayınlanmaya başlanan minik eklenti sayesinde sahte haberleri basit bir şekilde engelleyebilir ve bu içeriklere yanlışlıkla tıklanmasın da önüne geçebilirsiniz.  

Eklenti İle Spamdan Kurtulun

B.S. Detector adı bahşedilen eklenti kişilerin Facebook üzerinde yayınlanan tüm içerikleri denetim ederek zararlı olanları engelliyor. Bu Nedenle şahısların Facebook ziyaretleri sırasında herhangi bir şekilde hasar görmesi de önleniyor. Bu müşteri içeriklerin tespit edilmesi halinde eklenti göre “Bu web sitesi şüpheli bir kaynak olarak kabul edilmektedir.”mesajı ekranda yayınlanırken kullanıcılar da bu mesajlar doğrultusunda Facebook kullanımlarını daha dürüst bir şekilde yapabiliyor.  

Bu yazı senden önce 109 kez okundu.

Yorum Yap