Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook'ta Artma Sürüyor!

Facebook’ta Artma Sürüyor!

SOSYAL MEDYA siteleri aralarında en çok kullanılan ve popüler olan Facebook kazançlarını günden güne arttırıyor. Geçen yılın aynı dönemine tarafından 3 kat daha artı kazanç elde etme imkanı bulan Facebook bu nedenle yalnızca çeyrek dönemi geliri ile birlikte 7 milyar dolar gibi yüksek bir rakama ulaşmaya başardı.

Mobil Reklam Geliri Artıyor

Bundan Başka bu dönemdeki net kar 2.38 milyar dolar. Bu açıdan bakıldığında epeyce çabuk bir şekilde artma kaydeden Facebook’un ayrı servislerine olan ilginin arttığı ve başvuru formu istatistiklerinin de yükselme göstermesiyle birlikte çok daha popüler bir ayla geldiği görülüyor. Rapor ile ilgili yapılan değerlendirmelerde özellikle mobil reklam sektörünün giderek arttığı ve bu sektörde yaşanan yüzde 84 oranındaki artış ile birlikte Facebook’un çok daha fazla bir gelire ulaşabildiği belirtildi.

2016’nın üçüncü çeyreği itibariyle 1.66 milyar kullanıcı sayısı olan Facebook bir takvim sürede yüzde 20 gibi bir gelişim kaydetmiş durumda. Çok kısa süreler içerisinde deha önemli bir ivme yakalamayı Başaran Facebook önümüzdeki yıllara da umut batmış bakılmasını sağlıyor. Facebook tarafından yapılan resmi açıklamalarda özellikle video ve naklen yayın uygulamalarını siklet verileceği belirtilirken bu sayede dilekçe oranlarının daha da artırılması hedefleniyor.

Bu yazı senden önce 136 kez okundu.

Yorum Yap