Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook Ve Twitter'a Hala Girilmiyor!

Facebook Ve Twitter’a Hala Girilmiyor!

Facebook ve Twitter başta edinmek üzere YouTube gibi o kadar çok farklı sosyal ağa erişim dün akşam itibariyle kesildi. Diğer Taraftan önceki kısıtlamalardaki erişim engellerinden öbür olarak bu sefer cep telefonlarında yoğun bir şekilde kullanılan WhatsApp da yasaklamadan etkilendi.

Tanımlama Yapılmadı

Konu ile ilgili hükümet nezdinde herhangi bir resmi yorumlama yapılmazken sorunların hala devam ediyor olması bu konuda büyük bir erişim probleminin de ortaya çıkmasına neden oldu. Yapılan yorumlarda internet genelinde bir yavaşlamanın da laf konusu olduğu belirtilirken WhatsApp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi Türkiye’de en çok kullanılan servislerin devre dışı kalması kullanıcıların internet kullanımlarında da aksama yaşanmasına yol açtı.

Facebook Ve Twitter’a Niçin Girilmiyor?

İnternetin neden kapatıldığı ya da niçin erişilemediği noktasında büyük bir soru işareti bulunuyor. O Kadar ancak herhangi bir mahkeme emri olmadığı oldukça açık ve bununla beraber hükümet tarafından bir tanımlama yapılmadığından dolayı da herhangi bir tedbir alınıp alınmadığı da bilinmiyor. Kullanıcılar sosyal ağ ağlarına giriş yapabilmek adına özel uygulamaları göstermek zorunda olurken VPN yoluyla sınırlı erişim karşılamak şu an için muhtemel.

Bu yazı senden önce 123 kez okundu.

Yorum Yap