Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook Oyun Platformuyla Geliyor

Facebook Oyun Platformuyla Geliyor

Bugüne kadar oyunların indirilmesi, takip edilmesi ve ayrı hizmetlerinden yararlanılması adına oyun oynamayı seven kişiler için Steam adı verilen platform kullanılırken platformunun kısa vakit içerisinde ciddi bir yükseliş yaşaması öteki markaları da harekete geçirdi.

Ilk Hamle Facebook’tan

Facebook göre yapılan açıklamalarda yeni bir oyun platformunun oluşturulacağı belirtilirken kullanıcıların masaüstünde kurulacak bir özel dilekçe üzerinden Facebook’taki sosyal oyunları oynayabileceği açıklandı.

2009 yılında piyasaya çıkış yapan Steam’in başlangıç aşamasındaki tasarımına epeyce benzer bir uygulamanın geliştireceği görülürken Facebook üzerinden oyun oynamayı seven kişiler için çok daha çekici bir seçenek yaratılmış durumda. Diğer Taraftan servisin ücretsiz bir şekilde sunulacak olması ve kullanıcıların masaüstünden oyunlara ulaşacak olması kuşkusuz oyuncuların daha fazla ilgisini çekecek. Facebook üzerinden oynanan oyunları bedava olmasa da olması da uygulamaya olan ilgiyi artıracak önemli kriterler aralarında yer alıyor.

Facebook piyasaya sunduğu yeni serviste bununla birlikte geliştirmeler de yapacak. Öbür oyun üreticileri ile gerçekleştirilecek anlaşmalar ile birlikte servisin daha da zenginleştirilmesi ve bambaşka seçeneklerin sunulması beklenirken Facebook’un bu alanda başarıya ulaşması oyun dünyasındaki dengeleri değiştirecek.

Bu yazı senden önce 134 kez okundu.

Yorum Yap