Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook İnternet Aracıyla 40 Milyon Kişiye Ulaştı

Facebook İnternet Aracıyla 40 Milyon Kişiye Ulaştı

İnsansız hava araçları ile internet erişimi muhtemel olmayan bölgelere internet dağıtma projesine geliştiren Facebook bugüne değin projede başarıya ulaşmış durumda. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda facebook’un insansız hava araçlarıyla bugüne dek 40 milyon kişiye erişim sağladığı belirtilirken 40 milyon kişi herhangi bir ücret vermeden internete bağlanma imkanı elde etmiş durumda.

Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Güneş enerjisinden aldığı enerji ile çalışan ve böylece çok daha uzun bir vakit ulaşım imkanı sunan insansız hava araçları Facebook’un projesinin  kayda değer ayaklarından bir tanesine. İnternet sorunu yaşamış veya internet bağlantısının olası olmadığı bölgelerdeki şahısların internet ihtiyacının karşılanabilmesi adına bu bölgelere uçuşlar gerçekleştiren Facebook, dünya nüfusunun yüzde 0.5’lik kesimini internet ile buluşturmuş durumda. Dünya geneli düşünüldüğünde yüzde 0.5’lik birim epeyce geniş bir kitleyi açıklama ediyor.

Mark Zuckerberg kadar öyle fazla defa internet üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen ve Facebook’un en kayda değer projelerinden birisi olarak lanse edilen internet projesi, bu açıdan gelecek için de önemli bir proje olarak görülüyor. Facebook tarafından üç yıldan beri üzerinde çalışılan ve aynı zamanda değişik deneme uçuşları ile denen projede Facebook dünya genelinde çok daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor. Yapılan resmi açıklamalara göre projenin hedefinin 4 milyar insana internet hizmeti arzetmek olduğu belirtildi.

Bu yazı senden önce 110 kez okundu.

Yorum Yap