Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Facebook Canlı Yayınlarında Bağış Toplanacak!

Facebook Canlı Yayınlarında Bağış Toplanacak!

Facebook üzerinden isteyen herkesin naklen yayın yapabilmesi muhtemel olurken bu naklen yayın sırasında bağış toplanabilmesi namına özel bir imkan getirildi. Yapılan resmi açıklamalarda bağış birleştirme sisteminin yalnızca kar amacı gütmeyen kuruluşlara canlı video yayınında sunulacağı belirtilirken bu nedenle topluma işe yaramak ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturulmuş kuruluşlar toplayacakları bağışlar için sosyal medyayı da etkili bir şekilde kullanabilecek.

Testler Sürüyor

Şu lahza için yapılan denemelerin ardındaki yeni özelliğin resmen kullanıma sunulacağı açıklandı. Bilhassa gönderileri ve canlı yayınları beğenmek yerine para bağışı yapılması olası olacak. Açılış için 750 bin kuruluşun belirlendiği belirtirken bu kuruluşların hesapları üzerinden özelliğin kullanılabileceği belirtildi.

Açılış aşamasında herkesin bu imkândan yararlanması muhtemel olmayacak. Özellikle canlı yayınlar üzerinden bağış alınabilmesi namına kuruluşlarının kar amacı gütmediğinin belirlenmesi ve bununla beraber kuruluşların resmen onaylanması gerekiyor. Böylece ayrıca yayınlama yapılacak keza de bağış yapılabilecek tehlikesiz bir ortam oluşturulabilecek.

Örnekleri Var

İnternet üzerinden canlı yayın yapılmasına olanak sağlayan böylece çok bambaşka internet sitesinde bağış sistemi yer alırken Facebook için geliştirilen yeni bu sistemi baştan sona Facebook’ta da artık böyle bir imkan kullanılabilecek.

Bu yazı senden önce 130 kez okundu.

Yorum Yap