Advertising
Sosyal Medya 27 Kasım 2016, 15:13
Bir Efsane Daha Bitiyor: Vine Kapatılıyor!

Bir Efsane Daha Bitiyor: Vine Kapatılıyor!

Kullanıma sunulduğu dönemlerde 200 milyon etkin kullanıcı sayısına ulaşan ve bir anda yüksek bir etki görebilen Vine uygulamasında bu yükseliş kısa sürmüştü. Kısa süre içerisinde yaşanan düşüş ile birlikte Vine oldukça düşük istatistiklere sahip olurken Twitter tarafından satın alınarak bu konuda geleceğe umutla bakılmasını sağlamıştı.

Beklenen Olmadı

2012 yılında yapılan satın alma işlemi sonrasında 4 yıllık süre içerisinde Vine için herhangi bir gelişme yaşanmadı. Düşen kullanıcı istatistikleri, platforma ilginin gösterilmemesi Vine uygulamasının gitgide artarak sektörde yok olmasına neden oldu. Bu koşul sonrasında Vine için kapatma kararı alınması da oldu.

Vine platformunun kapatılması bugüne dek yapılan tüm işlemlerin de yok olmasına niçin olacak. Bilhassa platformda yüzlerce video yükleyerek Fenomen haline gelen kullanıcıların bundan böyle böyle bir mecraya sahip olması, kapatma kararı ile birlikte ortadan kalkacak.

Vine uygulaması için alınan bu kararın ne vakit geçerli olacağı ve hangi tarihten itibaren Vine uygulamasının kullanıma kapatılacağı acilen netleştirilmiş değil. Özellikle Twitter için son günlerde konuşulan işten tümdengelim olaylarının Vine bölümü için olacağı ve işten çıkarılacak şahısların büyük bir bölümünün Vine departmanında çalışan kişiler olduğu öne sürüldü. Bu bakımdan Twitter’ın uzun süreden beri bu konu ile ilgili çalışmalarını yaptığı ve o kadar çok planlamanın da çoktan hazırlanmış olduğu görüldü.

Bu yazı senden önce 119 kez okundu.

Yorum Yap