Advertising
Sosyal Medya 11 Ocak 2017, 11:11
Apple Consumer Reports ’u yeni MacBook Pro ’nun pilini bir kez daha testten geçirmeye ikna etti

Apple Consumer Reports ’u yeni MacBook Pro ’nun pilini bir kez daha testten geçirmeye ikna etti

Yeni MacBook Pro Consumer Reports kadar deneme edildiğinde batarya ömrü konusunda ortaya çıkan sonuç böylece çok kişiyi şaşırtmıştı. Üç ayrı MacBook Pro ’yu deneme eden şirket, yeni dizüstü bilgisayarın pil ömrünün 3 saat 45 dakika ila 19 saat arasında değiştiği sonucuna varmıştı. Bu sonuca fazlasıyla şaşıranlardan birisi de Apple olmuştu. Zaman kaybetmeden Consumer Reports ile temasa geçen şirket, organizasyonu ikinci bir deneme gerçekleştirmeye ikna etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple MacBook Pro 2016 İncelemesi

Consumer Reports tarafından yapılan açıklamada, deneme yöntemleri aralarında tarayıcının ön belleğinin kapatılmasının da bulunduğu ve bunun da yazılımsal bir açığı tetiklemiş olabileceği belirtildi. Apple ’ın yeni dizüstü bilgisayarını bir kez daha deneme edeceğini açıklayan Consumer Reports, bulgularını kamuoyuyla paylaşacak.

Apple ’dan yapılan açıklamada ise laf konusu açığın farkına varılmasının zor olduğuna uyarı çekildi. Şirket, söz konusu açığın sadece geliştirici ayarlarından Safari ’nin tarayıcı ön belleği kapatıldığı takdirde ortaya çıktığının da altını çizdi.

Yeni MacBook Pro adi kullanıcı koşullarıyla bir defa daha test edilecek

Apple, bahsi geçen ayar değişikliğinden sonradan yapılan testte alınan sonuçların reel değerleri vermeyeceğini vurguladı. Şirket, Consumer Reports ’un da standart kullanıcı ayarlarıyla MacBook Pro ’nun pil ömrü konusunda daha istikrarlı sonuçlar aldığını açıkladı. Apple, Consumer Reports ’a testi tekrarlamayı kabul ettiği için teşekkür etmeyi de atlamadı.

Apple, macOS Sierra için yayınladığı beta sürümüyle birincil testte pil ömrü hakkında aykırı sonuçlar alınmasına sebep olan açığın düzeltildiğini belirtmeyi de ihmal etmedi.

KAYNAK

RECODE

Bu yazı senden önce 123 kez okundu.

Yorum Yap