Advertising
Oyun 30 Kasım 2016, 15:02
Watch Dogs 2 analiz - Bu sefer olmuş!

Watch Dogs 2 analiz – Bu sefer olmuş!

Watch Dogs 2 çözümleme ile karşınızdayız. Ubisoft‘un son meydana çıkan büyük yapımı olan Watch Dogs 2 konuğumuz oldu. Yeni bir şehir ve yepyeni bir maceraya Marcus Halloway ile hazırlanmış olun! Watch Dogs 2 çözümleme videomuz ile merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandırıyoruz.

Watch Dogs 2 oynadık!

Watch_Dogs 2 birincil oyunun ağzımızda bıraktığı kötü tadı imha etmek için geliyor. Oyunun tam sürümünü…

Watch Dogs 2 nasıl bir oyun?

Gelin biraz tarihleri geriye doğru alalım. E3 2012’de duyurusu yapılan bir oyun hepimizin dibini düşürmüştü. Son derece karizmatik bir adam elinde akıllı telefonu ile ortalığı darmaduman ediyordu. Atmosfer acayip, işaret ve son derece yenilikçiydi. Grafikler hiç görmediğimiz değin inanılmazdı.

Ubisoft, “Zeki büyük kasaba olsa neler yaşanırdı?” sorusunun cevabını arıyor ve ipleri içeriye sızan bir hackerin eline veriyordu. 2003’te yaşanan Kuzeydoğu Karanlığı olayından esinlenmişti. Amerika’da yaşanan olayda bütün bölgenin elektriği bir hacker kadar kesilmiş ve bazı yerlere anca iki hafta daha sonra bitmiş elektrik verilebilmişti.

Watch Dogs 2 hikayesi

Watch Dogs 2, birincil oyundan sonrasını konu alıyor. Aiden Pearce’ın yaptıkları çoğu genç zihne kurulmuş ve idealist hackerler, Blume ve onun nihai icadı ctOS’a karşısında savaş açarlar. İşte biz de bu genç idealistlerden birini, Marcus Hallowey’i canlandırıyoruz.

ctOS akıllı şehir halkı sistemi ilk olarak Chicago’da denenir. Şehrin bütün iletişimi, tüm verileri bir yapay akıl kadar yönetilir. Nesnelerin İnterneti diyebileceğimiz bu teknoloji tamamen her şey tek bir merkez üzerinden yönetilebilmektedir. Aiden ise sisteme sızan ilk kişidir ve bu sayede ctOS’un alt olduğu bütün sistemler üzerinde egemenlik elde eder.

Blume, ctOS’un nerede olduğu bulmaya çalışır. Bilgi ağı yeterince faal değildir. Sistem hemen şimdi, herkesi gözlemeyi başaramamaktadır. Bu yüzden ctOS 2.0 hazırlanır. İkinci versiyonun en büyük farkı, neredeyse Matrix’e benzer bir veri ağı oluşturması olur. Elektrik sistemi olan her şey, zeki telefonlar, arabalar, oyuncaklar ctOS’a bilgi konusunda yardımcı olur. Bundan Böyle bireysel adalet ve özgürlükler ayrıntılarıyla sınırlıdır. Millet görünmez duvarların arasında yaşamaya başlarlar.

Watch Dogs 2 oynanış detayları

Ilk oyunda eleştirilen noktalardan biri hacker olarak sezdirmek konusunda oyunun çok pinti davranmasıydı. Kameralar, trafik ışıkları, vs. biçiminde olan bu hack işlemleri bir şekilde oyunun merkezine oturmayı başaramıyordu. Ola Ki Aiden’ın ciddi bir insan olmasından dolayı, belki ekip ruhunun eksikliği bizi oyunun atmosferinden uzaklaştırmıştı.

Artık o kadar çok seçeneğimiz var ancak, neyi seçsek, öteki yetenekte gözümüz kalıyor. Arabaları hackleyerek yoldan çıkartma, drone kullanımı, şehir halkı sistemlerini ele geçirme derken odaklanacağınız tonla yetenek ağacı yer alıyor. Bir De oyun için görevler pek farklı alanlara yönlendirilmiş hazır ancak, bütün bu yetenekleri kullanacağımız bir alan şüphesiz oluyor. Jumper ve Quadcopter ekipmanlarınız da sizi bulunduğunuz atmosfere bir adım daha yaklaştırıyor.

Kesinlikle bu ekipmanları elde etmek için, bol bol görev yapmalı ve San Francisco fırsatlarına karşısında gözünüzü açık tutmalısınız.

Watch Dogs 2 çözümleme

İsterseniz sözü daha pozitif uzatmadan sizi analiz videomuz ile baş başa bırakalım iyi seyirler.

Benzer İçerikler

Yorum Yap