Advertising
Oyun 27 Kasım 2016, 15:13
Steam Etkin Kullanıcı Sayısını Arttırıyor

Steam Etkin Kullanıcı Sayısını Arttırıyor

Dünya genelinde en çok seçim edilen ve kullanılan oyun platformlarından olan Steam yenilenen yüzüyle kullanıcılar kadar fazla daha artı beğenildi. Aktif kullanıcı konusunda paylaşılan son raporlarda Steam adı verilen platformda etkin kullanıcı sayısının oldukça artı olduğu görülürken bu talimat sektörde epeyce ilgi çekti.

Son Rakamlar 12.2 Olmuştu

Yapılan paylaşımlarda Steam adı bahşedilen platformun oyun alanında lider durumda olduğu ve 3 Ocak tarihi itibariyle 12.2 milyon kullanıcıya ulaştı belirtilmişti. Yapılan son güncellemede ise 12.2 milyon kullanıcıdan 13.1 milyon kullanıcıya çoğalma yaşandığı belirtildi.

Ulaşılan yeni sayı Steam için rekor sayılırken kullanıcıların daha fazla ilgi göstermeye başladığı oyun platformu önümüzdeki daha da cazip hala gelebilir.

2012’de Yarış Başladı

Ilk Olarak 2012 yılında 5.1 milyon eş zamanlı kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Steam bu tarihi itibariyle aralıklarla yeni rekorlar kırmayı başardı. Rekorların kırılması platformun çok da popüler bir ayla gelmesini sağlarken özellikle üreticiler ile yapılan anlaşmalar bir uçtan bir uca bugün oyun arşivi de zenginleşmiş durumda.

Bu yazı senden önce 200 kez okundu.

Yorum Yap