Advertising
Oyun 30 Kasım 2016, 15:00
PlayStation 5 ne dek zinde olacak?

PlayStation 5 ne dek zinde olacak?

PlayStation 4, 50 milyonu geçen satış rakamlarıyla şimdiden 8. cins dönemini lider olarak kapatmayı garantiledi. PS4 üstüne üstelik güçlendirilmiş PS4 Pro gelince, satış rakamları artık anormal boyutlara ulaştı.

PlayStation 4 Pro tahlil

PlayStation 4 Pro analiz ile karşınızdayız. Uzun süredir merak edilen, Sony’nin ara nesil…

PlayStation 5 nasıl olacak?

PlayStation 4 Pro güçlü bir konsol olmasına rağmen, doğal 4K çözünürlük ile oyunları oynatma becerisine sahip yok. gerçi 4.2 Teleflop‘luk Polaris mimarili AMD grafik arabirimi ile piyasadaki en dinç konsol. 

PS4 Pro’nun gücü şimdiden kanıtlanmış olsa da, aygıt sahipleri konsol için 4K oyunların ne vakit geleceğini merak ediyor. Microsoft’un 6 Teraflop‘lu Xbox Scorpio‘su da olasılıkla doğal 4K için yeterli olmayacak.

Sony’den Mark Cerny‘ye göre ne 4.2 TFLOPS, ne de 6 TFLOPS 4K oyunlar için tamamiyle tatmin edici yok. Eğer bu çözünürlük değerinden verim almak istiyorsak, 8 Teraflop bir grafik arabirimine gereklilik var.

Yeniden Cerny, aynı konuşmasında PlayStation 5‘in de birincil ipuçlarını veriyor.

4K‘yı doğal olarak işleyebilmek için, 8 TFLOPS sınırından başlamamız gerekiyor.”

PS5‘in ne zaman duyurulacağını bilmiyoruz ve PS4 Pro ile birlikte konsol nesli en azından 3 yıl daha uzamış oldu. Lakin sistem mühendislerinden biri olan Mark Cerny, 4K’yı hedefliyorsa, en düşük 8 TFLOP‘lu bir aygıt bizlerle olacak.

:: PS5 ile bakmak istediğiniz özellikler hangileri?

SDN

Bu yazı senden önce 148 kez okundu.

Yorum Yap